Pazar, Nisan 21, 2024

Sinem Öztufan Kimdir?

Oyuncu Sinem Öztufan kimdir? Sinem Öztufan, 22 Nisan 1980’de İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelmiştir. 16 yaşındayken 1996 Best Model Ege yarışmasında birincisi olmuştur. Başarılı oyuncunun kültür ve sanat dünyasına attığı ilk adım da bu oldu. Takvimler 1997’yi gösterdiğinde Bahama Adaları Takvim Güzeli seçilmiştir. Bu sayede ününü Türkiye dışına da taşımış oldu. Bahamalar Adası Takvim Güzeli seçilmiş olması adeta gelecekte elde edeceği üstün başarıların bir habercisi niteliğindeydi.

Sinem Öztufan Kimdir?
Sinem Öztufan Kimdir?

Miss Turkey Yarışması Dönemi

1998 tarihinde Kanal D’de yayınlanan “Miss Turkey” yarışmasında Türkiye güzeli üçüncüsü olmuştur. Bu sayede üst üste üç sene modellik kariyerinde kendisini ispat ederek kültür ve sanat dünyasında kalıcı olduğunu iddialı bir şekilde göstermiştir. Daha sonra Uğurkan Erez ile çalışmaya başladı. Böylece moda ve podyum dünyasında iyi bilinen isimlerden olan Uğurkan Erez’in ‘Moda ve Tanıtım’ ekibinde yer aldı.

Oyunculuk Kariyeri Nasıl Başladı?

Mankenlik kariyerinde adım adım yükselirken Türker İnanoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği ‘Böyle mi Olacaktı?’ adlı dizide ‘Esra Akman’ rolünü oynayarak 1997 yılında oyunculuk kariyerine başlamış oldu. Böylece aynı yıl Bahamalar Takvim Güzeli seçilerek hem bir uluslararası başarıya imza atmış hem de yurtiçinde takdir toplamayı başarmıştır. Bu dizinin ardından Samim Değer’in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği ‘Hanım Ağa’ dizisiyle sanatçının, kariyerine oyunculuk dünyasında devam edeceği anlaşılmıştır.

2004 yılında çekimleri Muğla’da gerçekleşen, yapımcılığını Faruk Turgut’un, yönetmenliğini Yüksel Aksu ve Adnan Güler’in yaptığı bir dram dizisi olan ‘Büyük Yalan’ dizisinde rol aldı. İlk kez başrol oynadığı dizidir. Başrolü Emrah Erdoğan ile paylaşan oyuncu, dizide Halil Ergün ve Hülya Darcan gibi isimlerle rol almıştır. Başarılı oyuncu bu gibi ünlü isimler ile aynı sette rol alarak biyografisine benzersiz bir deneyim daha eklemiştir. Dizi 2006 yılında final yaptı.

Karagümrük Yanıyor Dizisi Dönemi

Uğur Arslan’ın 2005 yılında klipiyle dikkat çeken ‘Karagümrük Yanıyor’ adlı şarkısı büyük beğeni toplamıştı. Aslında Uğur Arslan’ın şiiri olan sonrasında şarkı yapılan bu eseri dinleyenler, klipindeki hikayeden çok etkilenmişlerdi. Bunun üzerine Osman Yağmurdereli’nin yapımcılığını üstlendiği, senaryosu hazırlandıktan sonra yönetmen koltuğunda Hilal Saral’ın oturduğu ‘Karagümrük Yanıyor’ adlı dizinin çekimleri başladı. Sinem Öztufan bu dizide Uğur Arslan’la başrolü paylamıştır. Dizide Özlem Yılmaz, Kamil Sönmez gibi oyuncular da yer almıştır.

Karagümrük Dizisinin Ani bitişi

Dizi Uğur Arslan’ın isteği üzerine 15. bölümde son buldu. Bu dizi son vermesinin ardından çok uzunca bir süre konuşulmaya devam etti ve sona erme sebebi hararetli tartışmalara yol açtı. Ne de olsa reyting sıralamasında yukarıda yer alıyordu. Döneminin popüler dizilerinden olan Avrupa Yakası ve Yaprak Dökümü dizilerinin en büyük rakibiydi. Nihayetinde dizinin ani bitiş sebebi Uğur Arslan’ın çok sonradan vermiş olduğu bir röportajda ortaya çıktı.

Leylan Dizisi Dönemi

Yapımcılığını Sergin Akyaz’ın üstlendiği, Ceyda Demir ve Cemile Karadaş’ın yönetmenliklerini yaptığı Leylan dizisinde başrol Leylan’ı canlandırdı. Türkiye’de bazı kesimlerde hala kız çocuklarının okula gidememesi sorununu ele alan bir dizidir. Herkesin eğitim alması ve temelde eğitimde sonrasında her alanda cinsiyet ayrımının önüne geçilmesi gibi sosyal konulara dikkat çeken bir diziydi. Kızını okutabilmek için Kars’ın bir köyünden yola çıkan anneyi canlandırmıştı. 2007 yılında ekranlarda yer aldı ve aynı sene veda etti.

2010 Sonrası Kariyeri

2009 yılında ATV’de başlayan ‘Unutulmaz’ dizisinde başrollerinde Serhan Yavaş ve Özlem Yılmaz’la paylaştı. Dizi 2011 yılında bitti. 2013 yılında TRT 1’de “Bir Zamanlar Osmanlı” olarak yayın hayatına başlayan ama Samanyolu Tv’ye geçmesinden sonra “Osmanlı’da Derin Devlet” adını alarak devam eden bu dizide Orhan Kılıç ve Perihan Savaş gibi isimlerle başrolleri paylaştı.

Sinem Öztufan Aile Hayatı

Sinem Öztufan, 2006 Eylül’de televizyon muhabiri Ahmet İrem Kanan ile dünya evine girdi. Böylece kendisinin de yer aldığı sektörden bir kimse ile hayatını birleştirmiş oldu. 2008 yılında oğulları Sarp dünyaya geldi. Nikah şahitliklerini şarkıcı Ebru Gündeş ve gazeteci Şansal Büyüka yaptı.

Filmleri ve Dizileri

Yer aldığı çeşitli film ve dizilerde gerek başrol gerekse yardımcı oyuncu olarak rol almıştır.

Bu diziler şu şekildedir:

  • 1997 – Böyle mi Olacaktı — Esra Akman rolüyle yer aldı (TV Dizisi)
  • 2000 – Hanım Ağa
  • 2003 – Alacakaranlık — Melike rolüyel yer aldı (TV Dizisi)
  • 2004 – Büyük Yalan — Reyhan Vardarlı rolüyle yer aldı (TV Dizisi)
  • 2006 – Karagümrük Yanıyor — Aslı rolüyle yer aldı (TV Dizisi)
  • 2007 – Leylan — Leylan rolüyle yer aldı.(TV Dizisi)
  • 2009 – 2010 – Unutulmaz — Melda Güler rolüyle yer aldı (TV Dizisi)
  • 2013 – Osmanlı’da Derin Devlet — Dilruba rolünde yer aldı (TV Dizisi)

Başarılı oyuncu en son 2013 yılında Osmanlı’da Derin Devlet isimli projede rol almıştır. Dizilerdeki bu başarısını kendisini her geçen yıl geliştirmesine ve eğitim almasına borçludur. Aynı zamanda sahip olduğu oyunculu yeteneği de uzun yıllardır sanat camiasının içinde bulunduğundan edinmiş olduğu kültürün de katkısı yok sayılamaz.

Sinem Öztufan Kimdir?
Sinem Öztufan Kimdir?

Başarılı Oyuncunun Takdir Edilen Yönleri

Başarılı oyuncu çok erken yaşta hızlı bir çıkış yakaladı ve bu yükselişini hiçbir zaman yitirmedi. Aynı zamanda yer aldığı tüm yapımlarda ilk günkü enerjisini korumuş olmasıyla da dikkat çekti. Tüm bunların yanı sıra başarılı oyuncu hiçbir skandala karışmadı ve adından sadece başarılı modellik ve oyunculuk kariyeri ile bahsettirdi.

Bir süredir oyunculuk kariyerine ara vermiş olsa da hala tanınmışlığını ve ününü korumaktadır. Ayrıca başarılı oyuncunun bundan sonra ne gibi projelerde rol alacağı da sevenleri tarafından merak edilmektedir. Bu konu hakkında pek çok tahmin bulunsa da henüz oyuncu tarafından yapılan bir açıklama söz konusu değildir. ‘Sinem Öztufan kimdir?‘ sorusunun cevabı özetle bu şekildedir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Bilgi Kılavuzu
Bilgi Kılavuzu
Bilgi Paylaşımı ve Faydalı Bilgiler Sitesi. Türkiye'nin Bilgi Kılavuzu.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler