Pazartesi, Şubat 19, 2024

Mehmet Sepil Kimdir?

Yeni kulüpler birliği başkanı olmasıyla herkes tarafından araştırılan isimler arasına giren Mehmet Sepil Kimdir? Türkiye’nin en zengin iş adamları arasında yer alan ve Göztepe’ye olan düşkünlüğüyle tanınan Mehmet Sepil hakkında aranan ve merak edilen her şeyi bu yazımızda derledik. Mehmet Sepil hakkında kaç yaşında, nereli, başarıları ve benzeri konularda merak ettiğiniz her şeyi sizler için cevapladık.

Mehmet Sepil Kaç Yaşında?

İzmir’de dünyaya gelen Mehmet Sepil 1955 yılında doğmuştur. Şu an 65 yaşında olan Mehmet Sepil Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla tamamlamış. Daha sonraysa aynı okulun Kıyı ve Liman Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansını gerçekleştirmiştir.

30 yılı aşkın süre boyunca İnşaat Mühendisliği alanında sayısız işe imza atmış olan Mehmet Sepil, başarısıyla elde ettiği serveti sonucunda Türkiye’nin en zengin iş adamları sıralamasında 34. sırada.

Mehmet Sepil Nerelerde Çalışmıştır?

Göztepe’ye duyduğu sevgiyle bilinen Mehmet Sepil, Göztepe Spor Başkanlığı yapmadan önce uzun yıllar İnşaat işiyle ilgilenmiştir. Çalıştığı yerleri sıralayacak olursak;

  • Türkiye, ABD ve NATO için ilgili özel sektörlerde çalışmalar yaptı,
  • 2011 yılına kadar Irak’ta faaliyet gösteren General Energy isimli şirkette CEO’luk yaptı.
  • General Energy şirketi İngiliz bir şirketle birleşmesinin ardından General Energy LC ismini aldı ve Mehmet Sepil şirkette gösterdiği başarılarıyla yıl içinde çok sayıda varil petrolün üretilmesine katkıda bulundu.
  • Bunun yanı sıra Mehmet Sepil’in Ege mutfağını tüm dünyaya duyurabilmel adına kendi kurduğu bir restoranlar zinciri de mevcut.
  • TÜSİAD derneğinde üyeliği mevcuttur.

Mehmet Sepil

Mehmet Sepil ve Göztepe

Mehmet Sepil çocukluk yıllarından itibaren Göztepe’ye karşı derin bir sevgi duymaktadır. 24 Mart 2014 tarihinde dönemin Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş’ın bir gazeteye verdiği röportajdan sonra kulübü satın alır.

Sadece kulübü satın almakla da kalmaz aynı zamanda kulübün o döneme kadar olan borçlarını da kapatır. Yaptığı işlerden kazandıklarını kulüp faaliyetlerinde değerlendiren Mehmet Sepil, Göztepe başkanı olduğundan bu yana kulübü çok iyi yerlere taşımıştır.

Mehmet Sepil, Göztepe Başkanlığı’na Geldikten Sonra İlk Açıklamaları

Çocukluğundan bu yana Göztepe Spor’a gönül verdiğini söyleyen Mehmet Sepil kulübünün başarılı olması için elinden geleni yapacağını ifade etti. Bunun ne kadar sürede veya ne kadar hızlı gerçekleşeceğini kesin bildiremeyeceğini söyleyen Mehmet Sepil amacının kulübü sadece süper lige çıkartmak olmadığını, uluslar arası boyuta taşımak istediğini ifade etti. Bu açıklamalarda bulunduğu günlerden bu yana söylediği her şeyi tek tek yerine getiren Mehmet Sepil kulübü için azimle çalışmaya devam ediyor.Mehmet Sepil Kimdir?

Göztepe Yıllar Sonra Süper Lig’e Yükseldi

Göztepe 14 yıl aranın ardından Mehmet Sepil’in kulüp başkanı olarak göreve başlamasıyla birlikte Süper Lig’e yükselmeyi başardı. Bu başarıyla İzmir’in gurur kaynağı olan takım Eskişehir Spor’la yaptığı maçı 3-2 alarak Süper Lig’e geri dönme fırsatını böylece yakalamış oldu.

Mehmet Sepil Hakkında Bilinmeyenler

Mehmet Sepil’in farklı ülkeleri gezmeyi sevdiği söyleniyor. Daha önceleri öğrenimini Japonya’da devam ettirmek istemiş fakat ailesi izin vermediği için bu isteğini gerçekleştirememiş. Bunun dışında en sevdiği ülkenin Kanada olduğu biliniyor. Ayrıca farklı ilgilere sahip olduğu biliniyor.

Paylaştığı müzik listesiyle birçok kişiyi şaşırtan Mehmet Sepil’in müzik listesinde Queen, Pink Floody gibi müzik grupları bulunuyor. 2017 yılının Kasım ayında acı bir kayıp yaşamış ve annesi Aliye Sepil’i kaybetmiştir. Annesi Aliye Sepil’in cenaze törenine çok sayıda Göztepe taraftarı akın ederek Mehmet Sepil’e destek olmuştur. Mehmet Sepil evlidir ve iki çocuk babasıdır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Bilgi Kılavuzu
Bilgi Kılavuzu
Bilgi Paylaşımı ve Faydalı Bilgiler Sitesi. Türkiye'nin Bilgi Kılavuzu.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler