Cumartesi, Aralık 2, 2023

Kendine Yatırım Yapmak

Kişinin kendisine en ufak yapacağı yatırımın bile çok büyük bir önemi var. Günümüz dünyasında çok ciddi anlamda rekabet hat safhada bunun için kendine yatırım yapmak çok önemli. Spor, iş ve ya sanatta vb. alanlarda rekabet her zaman var aslında hayatımızın her noktasında rekabet var diyebiliriz. Başka kişilerin olmadığı yerde sen kendi kendinle girersin bir rekabet içerisine yani her zaman daha iyisi için uğraşırsın. Bundan dolayı kendinize her zaman yatırım yapmanız şart hayattaki zorlukları, engelleri aşabilmeniz ya da görebileceğiniz zararları minumum seviyeye indirmek için her zaman güçlü ve zeki olmalısınız. Hayatınız her noktası için kendinizi geliştirin ve kendinizi yatırım yapın.Kendine Yatırım Yapmak

Kendine Yatırım Yapmak

Rekabet ortamında sizin öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor. Öncelikle yaşadığınız sürece her zaman ilk rakibiniz olarak görmeniz gereken kişi siz kendiniz olun. Her zaman bir önceki günden daha iyi olmaya ya da her zaman için yaptığın şeyi daha iyisini yapmaya çalışın.

Peki, hangi konularda kişi kendine yatırım yapabilir?

Kişisel beceri

Kişisel beceriler,

Sağlık,

Eğitim,

Spor,

Sanat,

Teknoloji, gibi birçok alanda kendinize yatırım yapabilirsiniz.

Bu alanlarda kendinizi geliştirmeniz neden mi önemli?

Sahip olduğumuz becerileri geliştirmekle başlayabiliriz. Sahip olduğunuz beceri sizin en farklı özelliğinizdir. Rekabette farklılık 1-0 önde olmak demektir. 🙂

Sağlık en önemlisidir. Sağlam kafa, sağlam vücutta, sağlam vücut ve sağlıklı vücutta olur. Sağlığınız yerinde olmadığı takdirde başarmak istedikleriniz şeylerde ilk engel kendiniz olacaksınız aslında. Sağlıklı bir vücuda sahip olursanız daha doğru düşünebilirsiniz, daha güçlü olursunuz ve daha sağlıklı doğru adımlar atar ve engelleri aşmanız bir o kadar kolay olur. Sağlık konusu şakaya gelmez ve sağlığına dikkat eden kişinin 1-0 önde olmuş olur. 🙂

Kendine Yatırım Yapmak

Eğitimin önemide çok ciddi önem taşıyor. Ne kadar bilgi o kadar geniş bakış açısı demektir. Karar verirken, bir şeyleri daha kolay kavranıp öğrenme ve en doğru adımlar atabilmemiz için şarttır.

Spor hakkında ben az söyleyeyim siz çok anlayın spor sağlıklı bir vücut demektir. Sağlıklı bir vücut doğru eğitim alabilmek demektir.  Benim için çok önemli bir güç elde edebilme platformudur.

Sanat kişinin ufkunu ve becerilerinin artmasına ve çevrenizde farklılık göstermeniz için en önemli adrestir.

Teknoloji ise hayatınızın kolaylaşmasına çok büyük katkıları olacaktır.

Kendine Yatırım Yapmak

Kendinize her konuda yatırımlar yapın. Unutmayın yerinde saymak bile gerilemek demektir çünkü zaman sürekli ileriye akıyor ve siz geride kalıyorsunuz. Hem mutluluğun hemde en iyi olabilmeniz için sıralamanız öncelikle kendinizi sonra zaman ve en son olarak kişileri rakip olarak görün o zaman sizlerde başarıya her zaman için bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

1 Yorum

  1. Şükrü Yüksel

    İnsan önce kendine, eğitimine ve gelişimine önem vermeli. Kendini geliştiren bir birey, ileride bir ebeveyn olunca çocuklarınında gelişimine ve eğitimine önem verir. Bu şekilde geleceğin nesillerini bilgili birer birey yapmamızda kolaylık sağlar.

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler