Pazar, Aralık 3, 2023

İş Hayatında Çok Fonksiyonlu Olmak Doğru mudur?

İş Hayatında Çok Fonksiyonlu Olmak Doğru mudur? Herkes tarafında sürekli bu konu hakkında farklı düşünceleri duyuyorum ve farklı yazılar okuyorum. Genel olarak herkesin söylediği bir söz vardır her şeyden bir şey bileceğine bir şeyi tam bil yeter derler. Ben ise bu fikre kısmı olarak katılıyorum sadece bir şeyi tam bilmek doğrudur. Yalnız bir şeyi tam bilsin ama imkânı varsa diğer konulardan da bir şeyler öğrenilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Hatta o imkânını değerlendirebilecek ve diğer şeylerden bazılarını da tam öğrenebilecekken neden bu tarz bir şansını neden geri tepmiş olsun?Sonuç olarak bazen bizler bazı şeylerden sıkılabiliyoruz. Hayatımızın birçok noktasında daha önce sevip daha sonra soğuduğumuz durumlar olmuştur genel olarak. Artık bizlere sıkıcı gelmesi gibi birçok sebepten dolayı vazgeçmek ya da bırakmak isteyebiliyoruz.

Peki, sizlere soruyorum sadece bir alanda kendinizi geliştirirseniz ne kadar çok şansa sahip olacaksınız? Tabi ki yaptığımız işi en doğru ve en güzel şekilde tam anlamıyla öğrenmemiz ve yapmamız gerekiyor. Hatta o doğru yaptığımız ve tam anlamıyla yaptığımız işe de çok farklı katkıları olabilir. Çünkü sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki her zaman daha iyisi yapılabilir. Belki şuan ki bilginizle bir TV sahip olmuş olabilirsiniz ama neden daha iyisi olmasın ve kendinizi başka konularda da geliştirip neden o TV Kumandasına da sahip olmayasınız. 🙂 Aslında günümüzde dünyasında birçok kişi başarmış durumda.

Örneğin:

İş adamları kendilerini her konuda geliştirmeye çalışıyorlar. Bence bu bariz net örnek olduğunu düşünüyorum.

Mankenleri düşünün hem mankenlik yapıp gerekli olan eğitimleri de alarak kendini geliştirip oyunculuk yapanları hatta sesleri de güzel olup bu konuda da gereken desteği ve eğitimi alarak sanatçı olanları düşünün bunlar her alanda ellerinden geldikçe kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar.

Tabi ki konu yine eğitime dönüyor. Her zaman için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara gerçekten tam anlamıyla dikkat ederseniz işte o zaman ışık gibi her yere aydınlık saçabilir ve içinizdeki derinliklere ışık tutabilirsiniz gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

Peki, bu noktalar nelerdir?

İlgi alanınız olan seminer, konferans veya kurslara katılmaya özen gösteriniz.

Motivasyonunuzu hiçbir şeyin bozmasına müsaade etmeyin.

Kendinize olan güveninizden ödün vermeyin.

Uzmanlık alanınız olması şart değil içinizde herhangi bir istek olması yeterli kendinizi geliştirmeyi durdurmayın.

İş dünyasında en önemli ilk belge her zaman için CV’dir. Cv ne kadar donanımlı olursa ne kadar ağaç gibi kök saldıysanız her yere bir o kadar artı puan alabileceksinizdir.

İyi olduğunuz işte kendinizi her zaman daha çok geliştirin ve ilgi duyduğunuz her konuda da kendinize ışık olun ve büyük bir istekle kendinizi geliştirin. İşte o zaman mutluluk duygusunu hissedebilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

6 YORUMLAR

  1. Bu yazının konusu çok iyi fakat bu tür yazılara daha çok yer vermeniz gerekiyor bu konularda insanları bilgilendirmek daha mantıklı yazanın eline sağlık çok güzel olmuş başarılarınızın devamı gelir inşallah

  2. Merhaba Fırat bey, bilgilendirme için teşekkür ederiz yazınızı çok beğenerek okudum. Bir konuda bilgi sahibi olmak o konuda uzman olduğunuzu göstermez. Bu ikisi arasında ki ayrımı çok güzel açıklamışsınız, yazılarınızın devamını bekliyoruz.

  3. Ele almış olduğunuz konu ,Üniversiten yeni mezun olan bireylerin “Ben şuan ne yapacağım ?nasıl başaracağım? Neye Nasıl başlayacağım? ” sorularına güzel bir cevap ve iyi bir bakış açısı olacaktır. Aynı zamanda bizim gibi çalışan insanlarında kendini nasıl geliştirebileceğine yönelik güzel bir yazı olmuş .Elinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim ..

  4. Henry Huxley der ki “hepimiz dar bir alanda çok şey, geniş bir alanda bir şeyler bilmek durumundayız.” Bu sebeple İçinde bulunduğumuz yaşam koşulları imkan vermese de biz birçok şey bilmek zorundayız. Yazınızda bu durumu irdelemeniz güzel olmuş teşekkürler,umarım devamı gelir.*

  5. Ibrahim Halil Kırıcı

    Son derece mükemmel bir yazi olup bir konuya veya bir ise odaklanmaktansa sürekli yenilik icinde gerek hobilerinize gerek ilgi alanlarinizdan ilerlemenizin sizi daha çok iyiye götürdüğünü ve sosyal yasaminizin arttığını açık bir dille ifade ediliyor. Yazıyı okuduktan sonra birseylerin hala başarabileceğini hissedip yeni aktivite olsun ekstra is deneyimlerine katilmada da öncülük ettiğini görebiliyorum. En bastada da dediğim gibi cok güzel yazi olmus emeğinizi tebrik ederim başarıların devamini dilerim 🙂

  6. Kesinlikle katılıyorum. Bi konu hakkında birçok kaynak yerine bi kaynak olsun ama tam olsun. Her şeyde bu felsefe geçerlidir. Yorumlamalarınız için teşekkürler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler