Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

717
Üçgen vücuduna göre gelinlikler

Küçüklüğünüzden beri her zaman acaba nasıl bir giysem diye sürekli düşünüp duruyordunuz dimi ve beklenen o güzel gün geldi mi? Hayatınızın en önemli günlerinden olan düğün günü yani evleneceğiniz gün her şeyin sizin ve sevdiğiniz adamın üzerine kurulan özel günde çok şık çok güzel olmayı istemek en doğal hakkınız. Hayatınızın değişeceği en önemli günde dikkat etmeniz gereken birçok husus var. Bunların en başında gelen sizin giyeceğiniz gelinliktir. Peki, ne tür nasıl bir seçsem diye düşünüyorsanız. Ya da alırken nelere dikkat etmem gerekiyor diyorsanız? Bu makale tam olarak sizlere göre demektir.

Gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar; vücudunuza göre seçtiğiniz gelinliğin arasındaki uyumudur. Herkes farklı vücut şekillerine sahiptir. Öncelikle vücudunuzu tanımanıza gerekiyor nasıl bir vücuda sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Daha sonra ne tür bir gelinlik istediğinizi düşünmeniz gerekiyor.

kum-saatı-vucuduna-gore-gelınlıkler Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Kum saati vücut: 90 – 60 – 90 kusursuz bir vücut tipidir.

Tabi bahsettiğim oranlar ise bir uyumdur onun dışında ( 76 – 56 – 76, 92 – 61 – 92 vb.) vücut ölçülerine sahipseniz sizlerde kum saati vücuduna sahipsinizdir demektir.

kum-saatı-gelınlıkler Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

En  ideal olan vücut tipi kum saati vücududur ve genel olarak herkesin ideal olarak gördüğü bir vücut tipidir. Kum saati vücudunu sahip gelinlik seçecek kişilerin, seçebilecekleri konusunda geniş bir alana sahiplerdir. Her tür gelinlik hemen hemen kum saati vücut tipine sahip olan kişilere uygun sayılabilir, yalnız bu vücut tipine sahip olan kızların bence ince belini ortaya çıkarak gelinlikleri seçmeniz sizin vücudunuza en çok yakışabilecek gelinlik türüdür.

armut-vucuduna-gore-gelınlıkler Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Armut : 95 – 61 – 80 ( 96,97,98,…,115 – 62,63,…,68 –  80,81,82,…,88 ) oranlara sahipseniz armut tipi vücuduna sahipsinizidir demektir.

Dar omuzlar ve geniş kalçalara sahipseniz armut vücut tipine sahipsinizdir demektir. Adı da zaten bahsettiğimiz vücut tipini anlatmaktadır. Üst kısmı dar alt kısmı geniş hatlara sahip olana vücut şeklidir. Pek, armut tipi vücuduna sahip olup olmadığınızı nasıl mı, anlayabilirsiniz? Pantolon giydiğinizde kalçalarınıza basen kısmına tam oturmasına rağmen üst bel kısmına bol geliyorsa armut tipi vücuduna sahipsiniz demektir.

armut-vucuduna-gore-gelınlıkler-1 Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Gelinlik seçiminde dar olan kısmını geniş gösterecek ve geniş olan kısmınızı daraltacak gelinlikleri seçmeniz sizin vücudunuza daha doğru güzel oturmasını sağlar. Gelinliğin kumaşın kalın olması gerekiyor.  Vücudunuzda farklı olan kısımlarını farklılık durumlarını en minimuma düşürmektir amaçtır.

dıkdortgen-vucuduna-gore-gelınlıkler Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Bel kısımların çizgileri çok belli olmamasıdır. Vücutta düz bir iniş çıkışı vardır omuzdan kalçaya ve kalçadan omuza doğru. Bel kısmınızı belirgin hale getirecek gelinlikleri seçmeniz daha doğru olur.

dıkdortgen-vucuduna-gore-gelınlıkler-1 Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Üçgen Şeklinde Vücutlar

ucgen-vucuduna-gore-gelınlıkler Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Kalçaların dar omuzların geniş olduğu vücutlar üçgendir. Üçgen vücuduna sahip olan kişiler kalça ve omuz genişliğini dengelemek zorundadır. Omuz kısmınızın dar göstermesi için üst kısmı düz kesme sahip olması daha dar göstermesini sağlayacaktır. Uzun kollu gelinlikler de daha uygun olur.

ucgen-vucuduna-gore-gelınlıkler-1 Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Bir önceki yazımız olan Kravat Nasıl Bağlanır? başlıklı makalemizde Basit Düğüm Kravat Bağlama Teknikleri, basit kravat ve bilgi kılavuzu hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

  1. Evlenme hazırlığı yapan bütün genç kızların göz atması gerek.

  2. Gerçekten çok güzel bir kılavuz her konuda bilgi alabiliyorum bilgilerinizin devamını bekliyorum ????

  3. Hurşit GÜNDÜZ

    Gelinlik için verilen paraya acıyorum ben. Bir gün giyeceksin milyonlarca para veriyorsun. Arkadaş kiralama sistemi var. Gelinlik kiralansın. Damatlık sonradan takım olarak giyilmeye devam ediyor. Ama gelinlik boş bence

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here