Çarşamba, Nisan 24, 2024

Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Hususlar

Küçüklüğünüzden beri her zaman acaba nasıl bir gelinlik giysem diye sürekli düşünüp duruyordunuz dimi ve beklenen o güzel gün geldi mi? Hayatınızın en önemli günlerinden olan düğün günü yani evleneceğiniz gün her şeyin sizin ve sevdiğiniz adamın üzerine kurulan özel günde çok şık çok güzel olmayı istemek en doğal hakkınız. Hayatınızın değişeceği en önemli günde dikkat etmeniz gereken birçok husus var. Bunların en başında gelen sizin giyeceğiniz gelinliktir. Peki, ne tür nasıl bir gelinlik seçsem diye düşünüyorsanız. Ya da gelinlik alırken nelere dikkat etmem gerekiyor diyorsanız? Bu makale tam olarak sizlere göre demektir.

Gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar; vücudunuza göre seçtiğiniz gelinliğin arasındaki uyumudur. Herkes farklı vücut şekillerine sahiptir. Öncelikle vücudunuzu tanımanıza gerekiyor nasıl bir vücuda sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Daha sonra ne tür bir gelinlik istediğinizi düşünmeniz gerekiyor.

Kum Saati Şeklinde Vücutlar

Kum saati vücuduna göre gelinlikler

Kum saati vücut: 90 – 60 – 90 kusursuz bir vücut tipidir.

Tabi bahsettiğim oranlar ise bir uyumdur onun dışında ( 76 – 56 – 76, 92 – 61 – 92 vb.) vücut ölçülerine sahipseniz sizlerde kum saati vücuduna sahipsinizdir demektir.

Kum saati vücuduna göre gelinlikler

En  ideal olan vücut tipi kum saati vücududur ve genel olarak herkesin ideal olarak gördüğü bir vücut tipidir. Kum saati vücudunu sahip gelinlik seçecek kişilerin, seçebilecekleri gelinlikler konusunda geniş bir alana sahiplerdir. Her tür gelinlik hemen hemen kum saati vücut tipine sahip olan kişilere uygun sayılabilir, yalnız bu vücut tipine sahip olan kızların bence ince belini ortaya çıkarak gelinlikleri seçmeniz sizin vücudunuza en çok yakışabilecek gelinlik türüdür.

Armut Şeklinde Vücutlar

Armut vücuduna göre gelinlikler

Armut : 95 – 61 – 80 ( 96,97,98,…,115 – 62,63,…,68 –  80,81,82,…,88 ) oranlara sahipseniz armut tipi vücuduna sahipsinizidir demektir.

Dar omuzlar ve geniş kalçalara sahipseniz armut vücut tipine sahipsinizdir demektir. Adı da zaten bahsettiğimiz vücut tipini anlatmaktadır. Üst kısmı dar alt kısmı geniş hatlara sahip olana vücut şeklidir. Pek, armut tipi vücuduna sahip olup olmadığınızı nasıl mı, anlayabilirsiniz? Pantolon giydiğinizde kalçalarınıza basen kısmına tam oturmasına rağmen üst bel kısmına bol geliyorsa armut tipi vücuduna sahipsiniz demektir.

Gelinlik seçiminde dar olan kısmını geniş gösterecek ve geniş olan kısmınızı daraltacak gelinlikleri seçmeniz sizin vücudunuza daha doğru güzel oturmasını sağlar. Gelinliğin kumaşın kalın olması gerekiyor.  Vücudunuzda farklı olan kısımlarını farklılık durumlarını en minimuma düşürmektir amaçtır.

Dikdörtgen Şeklinde Vücutlar

Dikdörtgen vücuduna göre gelinlikler

Bel kısımların çizgileri çok belli olmamasıdır. Vücutta düz bir iniş çıkışı vardır omuzdan kalçaya ve kalçadan omuza doğru. Bel kısmınızı belirgin hale getirecek gelinlikleri seçmeniz daha doğru olur.

Dikdörtgen vücuduna göre gelinlikler

Üçgen Şeklinde Vücutlar

Üçgen vücuduna göre gelinlikler

Kalçaların dar omuzların geniş olduğu vücutlar üçgendir. Üçgen vücuduna sahip olan kişiler kalça ve omuz genişliğini dengelemek zorundadır. Omuz kısmınızın dar göstermesi için üst kısmı düz kesme sahip olması daha dar göstermesini sağlayacaktır. Uzun kollu gelinlikler de daha uygun olur.

Üçgen vücuduna göre gelinlikler

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

3 YORUMLAR

  1. Evlenme hazırlığı yapan bütün genç kızların göz atması gerek.

  2. Gerçekten çok güzel bir kılavuz her konuda bilgi alabiliyorum bilgilerinizin devamını bekliyorum ????

  3. Hurşit GÜNDÜZ

    Gelinlik için verilen paraya acıyorum ben. Bir gün giyeceksin milyonlarca para veriyorsun. Arkadaş kiralama sistemi var. Gelinlik kiralansın. Damatlık sonradan takım olarak giyilmeye devam ediyor. Ama gelinlik boş bence

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler