Çarşamba, Mayıs 29, 2024

Bebek Odası En Zarif Şekilde Nasıl Dizayn Edilir?

Bebek beklemenin en keyifli kısımlarından biri, tabii ki odasını hazırlamaktır. Tasarımında en dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir bebek odası. Hamilesiniz, bebeğinizin cinsiyetini öğrendikten sonra işe koyularak başlayabilirsiniz. Uzun vakitler geçireceğiniz için, sizin ve bebeğinizin konforunu düşünerek onu sakinleştirecek bir oda yapmalısınız. Bebeğinizin odası için öncelikle ana renklere karar vererek işe başlayabilirsiniz. Ama bebeğiniz kız mı, erkek mi? Klişe olacak ama kızlar için ‘pembe’ erkekler için ‘mavi’ renk yıllardır herkes tarafından kullanılıyor.  Hangimiz çocukken mavi-pembe oda istemedik ki. Giysisini, ayakkabısını, oyuncaklarını bile ona göre alıyoruz. Ama bu sefer mavi veya pembe demeyeceğim. Size zarif, aynı zamanda şık, soft renklerde bir bebek odası tasarlamanızı önereceğim.

Bebek Odasını En Zarif Şekilde Nasıl Dizayn Edilir?

Bebeğiniz için uzmanlar ilk 3-6 ayı annenin yanında geçirmesini öneriyor. Yenidünyasına alışmaya çalışan bebeğinizi tabii ki tek bırakmayın. Daha sonrası için odasına geçecektir zaten. O zaman odamızı tasarlamaya başlayalım.

Duvarlarda beyaz, pudra gibi soft tonlar tercih edin. Çok renkli tonlardan kaçının. Soft tonlarda, bebeğinizin sağlığına uygun, kaliteli boyalar kullanmaya dikkat edin. İsterseniz bir bölümde pudra, bej bebek mavisi tonlarında duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Ya da komple tüm odayı beyaz lambri ile kaplayabilirsiniz. Arasına duvar kâğıdı kullanmak çok zarif bir etki yaratacaktır.

Bebek Odasını En Zarif Şekilde Nasıl Dizayn Edilir?

Mobilya seçimi de en önemli unsurlardan. Bebeğinizin sağlığını koruyacak, alerjen madde barındırmayan, ahşap, doğal malzemeden mobilyalar seçebilirsiniz. Çok renkli mobilya seçmemeye özen gösterin. Yine ona uygun doğal ev tekstil malzemeleri kullanın. Perdeleri ve halıları alerji yapmayan, sağlıklı, pamuklu doğal kumaş malzemelerden seçin.

Bebek Odasını En Zarif Şekilde Nasıl Dizayn Edilir?

Aydınlatma olarak gözü çok yormayan ışıklar, soft lambaderler kullanınBebeğinizin bu dönemde gözleri çok hassas olduğu için, fazla ışık onu hem yorar hem de sağlığına zarar verir. Yatağının yanına geceleyin korkmaması için zarif abajurlardan koyun.

Zarif, aynı zamanda konforlu, şık bir koltuk konumlandırabilirsiniz. Bebeğinizi emzirmek için rahat edeceğiniz bir oturma alanı anne için çok iyi olur. Odaya uygun bir niş bölümü yaparak, bebeğinizin hatıralarını sergileyebilirsiniz. Adına özel ışıklı lambalar yaptırabilirsiniz.

Bebek Odasını En Zarif Şekilde Nasıl Dizayn Edilir?

Odamızdaki amaç, elegan bir bebek odası yaratmak. Her yerde olan fabrikasyon mobilyalar, mekânı basit gösteriyorÖzel kişiselleştireceğiniz parçalarla daha şık, her yerde olmayan, bebeğinize ait zarif bir oda yaratabilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

İç Mimar Sultan Budak
İç Mimar Sultan Budak
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler