İlerlemek İçin Vazgeçmeniz Gereken 10 Davranış Kalıbı

İlerlemek İçin Vazgeçmeniz Gereken 10 Davranış Kalıbı
  1. Başkalarının fikirlerinin hayatını kontrol etmesine izin verme. Başkalarının değil senin kendi hakkında ne düşündüğün önemlidir. Kendin ve hayatın için en önemli olanı yapmalısın.
  2. Geçmişte yapılan hatalardan utanma. Önemli olan şu an ne yaptığın.
  3. Ne istediğin konusunda kararsız olma. Ne istediğine karar ver ve ardından istediğin için elinden geleni yap.
  4. Önemli olan konuları erteleme. Harekete geçmek için en doğru zaman ‘’şu an’’dır.
  5. Eylemsizliğini tercih etme. Ne zaman ya da nasıl öleceğini seçemezsin. Her gün seçim yapmak için yeni şanstır unutma.
  6. Sürekli haklı olma ihtiyacından vazgeç. Başarıyı hedefle, ancak haksız olabilme hakkından asla vazgeçme. Sürekli haklı olma ihtiyacı ile, yeni şeyler öğrenme ve hayatına devam etme yeteneklerini kaybedersin.
  7. Düzeltilmesi gereken sorunlardan kaçma. Sorunlarla yüzleş, problemleri çöz, iletişim kur, taktir et, affet ve hayatında ola ve hakkeden herkesi sev.
blank

8. Karar vermek yerine bahaneler uydurma. Uzun dönem başarısızlıklarının mimarı, karar vermek yerine bahaneler uyduran insanlardır.

9. Hayatındaki olumlu noktaları göz ardı etme. Gördüğün şeyler, tamamen aradığın şeylere bağlıdır. Şu anda hayatında sahip olduğun olumlu şeyler için minnettar olmuyorsan, gelecekte de mutlu olmak konusunda zorluk çekeceksin.

10. Yaşadığın ana minnettar olmama. Çoğu zaman büyük şeyler başarmak için yaşıyoruz, oysa hayatın en önemli ve değerli parçası küçük şeylerden oluşuyor.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

1 Yorum

  1. Kesinlikle yazdıklarınızın hepsine tek tek katılıyorum, elinize sağlık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz