Perşembe, Nisan 18, 2024

CV Nedir, CV Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?

CV Nedir, CV Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli? Latince Curriculum Vitæ (CV); beceriler, iş tecrübesi, eğitim durumu vb. ile ilgili konularda hazırlanan kişiye ait özettir. Diğer adıyla özgeçmiştir.

CV hayatımıza girmesini istediğimiz “İŞ” için öncelikle en önemli adım olarak görebiliriz aslında. Bu dökümanı hazırlarken özgeçmişinizde elde ettiğiniz başarıların kanıtlanabilir olması şarttır.

Bunu da okuyabilirsiniz: En Doğru Otobiyografi Nasıl Yazılır?

YENİ MEZUNSANIZ ve eğer ki ilk defa CV hazırlıyorsanız akademik hayatınızda elde ettiğiniz başarıların ispatlanabilir olması sizin için çok önemli bir artı olacaktır. Özellikle beceri sahibi olduğunuz ekstra özelliklerinizi belirtiniz. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki ne kadar donanıma sahip olursanız; işvereni etkilemeniz, ikna etmeniz bir o kadar kolaylaşacaktır. Nitekim işveren gerektiğinden fazla donanıma sahip olana bir tık daha öncelik veriyor.

CV hazırlarken tüm kişisel bilgilerinizi nizami ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Yaptığınız her hangi bir hata işvereni ciddi anlamda etkileyebilir. Bundan dolayı özgeçmiş dökümanımızı çok iyi bir şekilde hazırlamamız gerekiyor. Dökümanı doldurmadan önce ön değerlendirme kişisel eleştiri yapmamız lazım ve gireceğimiz istediğimiz işin de analizini başvuru yapmadan önce yapmamız lazım.

Örneğin;

Hangi becerilere sahipsiniz?

Cv beceri

Nasıl bir iş ortamında çalışmak istiyorsunuz?
İstediğiniz ücret talebinin miktarı ne kadar olacak?
İş yerinden beklentileriniz?

cv

“CV Nedir, CV Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?” adlı makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Her hangi bir düşünceniz veya yorumunuz varsa bunu öğrenmekten mutluluk duyarız.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

2 YORUMLAR

  1. iş başvurusu yaparken hazırlanan Cv’ler artık geride kaldı. Zaman hızla ilerliyor, tüm referanslarımız İnternet üzerinden sosyal medyada takip ediliyor. Kişisel site açanları bile gördüm arkadaş

  2. CV hazırlamak gerçekten profesyonel bir iş haline geldi diyebiliriz. Firmaların büyük çoğunluğunun yanı sıra atamalar yapılan memurlardan bile yeni çalışma yerlerinde cv istendiğini duydum. İleride iş yerlerinin kimlik kartı yerine geçecek neredeyse

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler