Çarşamba, Şubat 28, 2024

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

İOS içerisindeki tüm uygulamaları ve oyunları için, Apple ile yönetilen bir mağaza olan App Store günümüzde oldukça yaygın kullanılıyor. 2008 yılında oluşturulan bu mağazadan çeşitli oyunlar satın almak veya müzikler indirmek mümkün oluyor ve kişiler bu özellikleri rahatlıkla kullanabiliyor. Fakat bu satın alma işlemleri bazen yanlışlıkla gerçekleşebiliyor ve kişiler bu durumlardan dolayı mağduriyet içine giriyor. Herhangi bir yanlışlıktan dolayı bir uygulama satın alınırsa bu uygulama bir şekilde iade edilebiliyor ve ödenen para geri dönebiliyor. Peki app store para iadesi nasıl alınır?

App Store Para İadesi Almak İçin

App Store kullanan ve yanlış bir durum yüzünden istemediği bir uygulamayı satın alan kişiler app store para iadesi alabilmek için birkaç yola başvurabilirler. Bu yollar kısa süre önce Apple tarafından kullanıcıların mağduriyetini gidermek için ortaya konuldu. Kişiler bu yollar sayesinde paralarını geri alabilme şansını buluyor ve belirli süreler içerisinde geri ödemelerini alıyor.

App Store Para İadesi Yöntemleri

App Store kullanıcıları para iadesi almak istediklerinde farklı yöntemlere başvurabiliyor fakat bu yöntemleri doğru ve eksiksiz yapmaları gerekiyor aksi takdirde yöntemler hiçbir işe yaramıyor. İşe yaramayan yöntemler nedeniyle iade almak da imkansız hale geliyor. İşte app store para iadesi alma yöntemleri şunlardır;

  • App store temsilcileri ile görüşmek
  • Satın alınan uygulama için paranın çekildiği banka ile iletişime geçmek
  • Uygulamaya sorun bildirmek

Bu yöntemler ile para iadesi almak ve satın alınan uygulamaların iptal edilmesi oldukça kolay gerçekleşiyor. Ancak dikkat edilmesi gereken unsurlar var ve bu unsurlara önem verilmesi gerekiyor.App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store Temsilcileri

Satın alınan uygulamayı iptal etmek ve app store para iadesi alma seçeneği sayesinde ödenen parayı geri almak için App Store müşteri hizmetleriyle görüşmek en etkili yöntemlerden birisidir. Bu yöntem canlı görüşme olduğu için sorunlar daha kolay halledilebilir.

Bu şekilde iadeler kolaylıkla gerçekleşebilir ve sorunlar ortadan kaldırılabilir. Temsilciler sorunun ne olduğunu anlayabilmek için gereken birkaç soruyu kişilere yöneltir ve bu sorulara karşılık olarak aldıkları cevapları kullanarak yardımcı olmaya çalışırlar. Bu tür görüşmelerde sorunu anlatabilmek ve soruna çözüm aramak için gerekli bilgileri verebilmek oldukça önemlidir.

Bankalar İle Görüşmek

İade almak isteyen kişiler için bir başka yöntem ise uygulamanın sayın alındığı banka ile görüşmek ve sorunu banka ile paylaşmaktır. Bankalar bu iadenin oluşması için gereken detayları kullanıcılara verebilir bu şekilde işlemlerin hızlanmasına yardımcı olabilirler. Bir iade işlemi varsa bankalarla iletişime geçmek önemli bir detaydır. Bu yüzden bu tür iade ve satın alma durumlarında banka ile irtibat halinde kalmanın büyük faydası olacaktır.App Store Para İadesi

Sorun Bildirmek

Kullanılan yöntemler arasında bulunan sorun bildirme yöntemi en çok tercih edilen yöntemdir. Bu yöntemi gerçekleştirmek için;

  • İlk olarak App Store hesabına giriş yapılır.
  • Ardından uygulamalarım ve oyunlarım kısmına girilir.
  • Burada satın alınan uygulamalar görülür.
  • Uygulamaların karşısında bulunan sorun bildir seçeneğine tıklanır.
  • Bu seçenek ile sorun bildirme sebebi seçilir ve sorun bildirilir.

Böylelikle yapılan bildirim, mağazaya ulaştırılır ve gerekli geri bildirimler yapılır. Böyle bir işlemde para iadeleri en geç 1 ay içerisinde hesaplara aktarılarak yapılır.

Yöntemler İşe Yaramazsa

Başvurulan yöntemler bir şekilde işe yaramazsa ve kişiler para iadelerini alamazlarsa uygulanacak tek seçenek vardır. Bu seçenek ise sürekli olarak uygulamada sorun bildirme seçeneğiyle geri bildirim yapmaktır. Bu şekilde mağazanın dikkati çekilebilir ve gerekli işlemler başlatılabilir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler