YGS Sınavına Kayıt Nasıl Yapılır?

810
Ygs kaydı nasıl yapılır?

YGS sınavına gireceklere şimdiden başarıları dileriz. Hayatınızı şekillendirecek hayallerinize giden yolun en önemli sınavınızda sizlere destek olmak için buradayız. Sınav kaydı nasıl nerede yapmam gerekiyor diye telaşa kapılmaya son.

YGS sınavına başvurabilmeniz için öncelikle lise mezunu olmanız şarttır. YGS sizin istediğiniz ya da herhangi bir üniversiteye giriş yapabilmeniz için öncelikle aşmanız gereken en önemli ve ilk sınavınızdır. Sınava girecek adaylar kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM‘nin internet adresinden ulaşabilecek. Herhangi bir lisede YGS sınavına girecek adaylar kayıt yaptırabilir sınav başvurularını 3 TL karşılığında yapılacaktır. Sınavsız geçiş başvurusu için 15,00 TL yatırılacaktır. Daha mezun olmamış yani son sınıf öğrenci adaylar ise oldukları lisede kayıtlarını yapacaklardır.

ygs-sinavi

Sınav başvuru tarihi ne zaman?

06.01.2017

En son başvuru tarihi ne zaman?

20.01.2017

Başvuru için ne kadar harç yatırılacaktır ve nerede yatırılacaktır?

Sınavın başvuru ücretini yatırırken banka memuruna, ÖSYS’ye başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadınızı ve gireceğiniz sınavın adını vermeniz yeterlidir. Harç, internet aracılığıyla da yatırılabilir.

SINAV HARCI NE KADAR?

55 TL’dir.

BANKALAR

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı

Halk Bank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

Ziraat Bankası sadece mobil bankacılığı ve internet bankacılığı yatırılabilir.

Sınav tarihi ne zaman?

13.03.2017

Bunlar dışında sormak istediğiniz bir soru veya yorumunuz varsa aşağıdan bize yazabilirsiniz.

Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca eğer YGS sınavını başarılı bir şekilde geçerseniz LYS sınavına gireceksiniz bunun içinde  LYS Sınavına Kayıt Nasıl Yapılır? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

2 YORUMLAR

  1. Ygs sınavı kayıt sürecinde tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Son güne bırakmayın her yıl binlerce öğrenci kayıt tarihini unutarak 1 yıl kaybediyor ve bu konuda hassas olan ÖSYM Ygs kayıt sürecini kesinlikle uzatmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz