Yasemin Engin

Yasemin Engin Biyografisi – Yasemin Engin Kimdir?

yasemin engin

Gezgin Yasemin Engin

Yasemin Engin 1991 yılında İzmir’de doğdu ve üniversiteye kadar olan eğitim hayatını doğduğu şehirde tamamladı. 2010 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşletme bölümüne başladı. Özgür ruhlu, gezmeyi, keşfetmeyi, doğayı seven biri olarak. Öğrencilik yıllarımda bu duygular daha fazla arttı. Muğla’nın doğası beni kendine aşık etti. Doğayı bir kez daha ne kadar çok sevdiğimi, gri şehirlerden, binalardan nefret ettiğimi anladım. Tam bu sıralarda otostop ve kamp maceralarım başladı. Bundan ne kadar çok keyif aldığımı görünce Türkiye’nin her yerini otostopla gezmeye karar verdim.

2014 yılında üniversiten mezun olduktan sonra İzmir’e ailemin yanına döndüm. Her mezun olan genç gibi benimde gelecek kaygılarım vardı. Sınavlara hazırlanmaya karar verdim. Uzun soluklu bir ders çalışma temposu içine girdim. Ama bir yandan da aklım doğada yollardaydı. Fırsatını ilk bulduğum anda  Karadeniz’e gitmeye karar verdim. Ve otostopla gezerek, her gün bir başka yaylada kamp kurarak, onlarca insanla tanışıp, onlarca anı biriktirdim. İzmir’e geri döndüğümde yaşamak istediğim hayatı defalarca sorgulamaya başladım. Aslında ben ne istiyordum? Gerçekten memur olup sabit bir yere bağlı kalmayı mı yoksa yüzlerce binlerce yer keşfedip bunu yaşam tarzı haline mi getirmeyi? Bunun üzerine aylarca düşündüm karar verdim.

2018 Şubat ayında İstanbul’a benim gibi gezgin ruhlu üniversiteden de en yakın arkadaşımın yanına taşındım. Herkes kendi hikayesini yazmak ve kendi hikayesinin kahramanı olmak ister. Benimki de o hesap. İşte benim hikayem yeniden başlıyor. Hayalim öncesinde Türkiye’yi karış karış gezip her yerini keşfetmek onlarca, yüzlerce anı biriktirmek. Sonrasını tahmin etmek zor olmasa gerek Dünyayı keşfetmek istiyorum. Ve keşiflerimi yaparken instagramda @ucurtmakiz  hesabımda gezdiğim yerler hakkında bilgi verip paylaşımda bulunuyorum. Hikayelerime ortak olmak isterseniz bu hesapta buluşalım …

Gezgin Yasemin Engin’in yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.