Tüm Haber Kurucusu Murat Gözgü

950
Murat Gözgü

Murat Gözgü’nün ailesi aslen Siirtlidir. Ailenin en büyük çocuğudur ve 1983 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Gençlik Dönemi Yaptığı Aktiviteler

Gençlik zamanlarında spora oldukça meraklı olan Murat Gözgü, vaktinin çoğunu vücut geliştirmeye ayırmıştır. (Kaynak: https://tumhabersitesi.com)

Aynı zamanda kick box gibi savunma sanatı olan spor dallarıyla da ilgilenmiştir.

Yakın çevresinde çok fazla dizi ve sinema oyuncusu bulunuyordu. Bu tanıdıklarının yani arkadaşlarının tavsiyeleri üzerine bir dönem hobi olarak dizi ve sinema çekimlerinde figüran olarak oynadı. Oynadığı filmlerden bir tanesinin adı Alia’dır. Burada polis rolüyle kısa bir sahneye hayat vermiştir.

Babası yaş meyve ve sebze ticareti yapıyordu. Bir dönem babasıyla yaş meyve ve sebze ticareti yaparak, iş hayatına atıldı. Uzun yıllar da bu işle ilgilendi. Daha sonra kendi işini yapmak ve kendi ayakları üzerinde durmak isteğini anladı.

2009 yılında kendi imkanlarıyla turizm sektörüne giriş yaptı.

Turizm Sektöründe Murat Gözgü

EMEF Gıda Turizm şirketi merkezi şehir olan Ankara’da bulunur. Murat Gözgü ilk olarak EMEF Gıda Turizm şirketine başladı. 2009 yılında yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı ve yaklaşık 1,5 yıl da genel koordinatör olarak çalıştı.

Daha sonra bakış açısı ve fikirleri değişti. Görüş ayrılıkları yaşadı ve farklı sektörlere yöneldi. Asmalı mescit içerisinde yer alan bir cafe de hem işletmecilik yaptı hem de güvenlik müdürü oldu. Cafe bar işletmeciliğinde kendini geliştirince, kardeşleriyle konuştu ve Sultan Ahmet’te bulunan cafe restoran işletmesine, kardeşleriyle birlikte ortak oldular.

Yaklaşık iki yıl sonra yine Sultan Ahmet bölgesinden daha iyi bir teklif geldi. Taşımacılık ve turizm olan bu şirketin teklifini kabul etti. İşin tanımı ise, öncelikle bir tur şirketiyle anlaşıp, turla gelecek olan yolcuların havaalanı transferi, otele varışları, turistik veya iş amaçlı gezileri boyunca gelen yolculara tanıtım yapmaktı. Uzun yıllar boyunca bu işi devam ettirdi.

Sonra Ukrayna’ya merak sardı. Orada yaşayan insanları, onların davranışlarını inceledi. Özgürlükçü olmalarını araştırdı, eski kültürlerini, gelenekleri çözmeye çalıştı. Kendini geliştirmek için ek olarak Rusça dilini öğrendi.

Sosyal Medyaya Girişi

İnsanların birbiriyle iletişim kurdukları, birbirlerinden haberdar oldukları sosyal medya adı verilen bazı uygulamalar mevcut. Instagram, Swarm, Twitter, Facebook gibi uygulamalar sosyal alanda aktiflerimeyse yarıyor. Murat Gözgü, yaşadıklarını, deneyimlerini, gördüklerini, gezdiği yerleri ve işle alakalı bilgilerini paylaşabilmek ve diğer insanlara aktarabilmek için sosyal medyasını aktif olarak kullanan tanınmış kişilerden sadece biri.

Daha sonra bu iletişim işini haber görevine çevirmeye başladı. Hayatın içinde olan tüm olayları, hiçbir ek ilave yapmadan tüm sadeliği ve doğruluğuyla paylaşmaya başladı. Tarafsız ve fikir katmadan yaptığı bu işin amacı doğru bilgiyi iletebilmek. Ruhani Güneş ile fikirleri uyduğu için onunla çalışmaya başladı. Şu anda dış haber müdürü olarak görevini sürdürüyor.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here