Pazar, Kasım 26, 2023

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesap açma işlemleri konusunda her zaman daha hızı bir işlem süreci olmasına karşılık hesapların silinmesi gerektiğinde bazen yollar yavaş bir şekilde ilerleyebiliyor. Spotify hesabı olanlar ve belli bir süre sonra Spotify hesap silme nasıl yapılır? Şeklinde sorular sormaya başlayanlar hesaplarını silmek istediklerinde belli başlı yollar izlemek zorundadır.

Hesapların silinmesi için yapılması gerekenler genelde üyelik bilgilendirme kısmında yer almasına karşılık yine de bazen eksik bilgiler işlemin uzamasına neden olabilir. Bundan dolayı hesabı silmenin ne gibi dezavantajları olduğu veya nasıl yapılacağı gibi konularda bilgi sahibi olmak süreç açısından oldukça önemlidir.

Spotify Hesap Silmeden Önce Neler Bilinmelidir? Spotify Hesap Silme

Hesabınızın silinmesi için gereken başvuruların yapılmasından önce ilk olarak bu konuda nelerin önemli olduğu bilinmelidir. Bu bilgiler ışığında hesabın kapatılmasına karar vermek daha doğru olacaktır. Bunlar:

  • Kullanıcı adını tekrar almanız mümkün olmaz,
  • Kaydetmiş olduğunuz tüm müzikler kaybolur,
  • Sildiğiniz için oynatma listeleri de yok olacaktır.
  • Takipçilerin de geri alınması söz konusu değildir.
  • Ücretsiz bir platform olduğundan üyelik kapatılmasa da sorun yaşanmaz.

Bu noktalara dikkat ettikten sonra hala hesabınızı kapatmak istemeniz durumunda bazı basamakları takip ederek bu işlemleri yapabilirsiniz.

Spotify Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesabınızın silinmesi için yapmanız gerekenler üyelik işlemleri sırasında size sunulur. Ama dikkat edilmediğinden birçok kişi bu konuda bilgi sahibi değildir. Hesap kapatmak için:

  • Hesaba giriş yapmalısınız.
  • Hesap menüsünü bularak ulaşmalısınız.
  • Bu kısımdan hesabınızın kalıcı olarak kapatılması için onay vermelisiniz.
  • Hesabı kapat şeklinde görünen kısmı aktif hale getirmelisiniz.
  • Onaylama istenen kısımları onaylamalısınız.

Bu adımlardan sonra hesabınızın kapatılması için onay alınması ve ardından da işlemlerin tamamlanması gerekir. Ama bazen işlemler uzayabilir.

Bunu da okuyabilirsiniz: App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesabın Kapatıldığını Nasıl Anlarım?

Bahsedilen işlem basamaklarını yerine getirdikten hemen sonra hesabınızın kapatıldığına dair bir onay maili veya bilgisi almanız gerekir. Bazen bu onay sandığınızdan da geç gelebilir veya hiç gelmez. Bu durumda yapılması gereken mail yolu ile ulaşmak olmalıdır. Mail yolu ile iletişime geçmeniz ve hesabınızın kapatılmasını istemeniz gerekir. Bu maile cevap verilmesi gereken süre 24-48 saat arasıdır. Bu süre içinde olumlu veya olumsuz cevap almanız gerekir.

Maile Cevap Gelmemesi – Spotify Hesap Silme

Hesabınızın kapatılması için atılan maile cevap gelmemesi halinde yeniden talebinizi iletecek şekilde mailleri yenilemeniz gerekir. Çünkü sistem yapı gereği üyelik kapatılması taleplerini zor cevaplayan bir işleyişe sahiptir. Bundan dolayı bazen uğraşılması gerekebilir. Mail ile iletişime geçmek isteyenler için cevap alıncaya kadar çabalamak gerekeceğinden ısrarcı olunması oldukça gerekli bir durumdur.Spotify Hesap Silme

Facebook veya Twitter Yolunu Denemek

Sistemden başvuru yapmanız veya mail ile ulaşmanız sonucunda hala iletişime geçememiş ve hesabınızı kapattırmamış olabilirsiniz. Bu durum ise yapılması gereken Facebook veya Twitter yollarına başvurmak olmalıdır.

Bu yollar ile iletişime geçmeden önce hesabını Facebook tabanından açanların işleri daha da kolay olacaktır. Hesabınızın uygulamalar kısmından uygulamanın iznini kaldırdıktan hemen sonra hesabınızın kapatılması da gerekmeyecektir. Diğer şekilde ise hesabınızın kapatılması için resmi sayfalardan yazmayı deneyebilirsiniz.

Spotify Hesabın Kapatılmaması Halinde Ne Olur?

Uygulama sistem olarak ücretsiz bir şekilde çalışır. Bundan dolayı hesabınızın açık olması halinde herhangi bir ödeme alınması söz konusu olmaz. Ayrıca aynı kullanıcı adını da daha sonra alamayacağınızdan dolayı hesabınızı kullanmamak veya gerekli olması halinde yeniden kullanmak daha iyi bir yol olabilir.

Eğer premium hesaba geçiş yaptıysanız durum değişiklik gösterecektir. Bu durumda hesabınızın kapatılması gerekir. Aksi durumda ödemelerinizin talep edilmesi sistemin en doğal hakkı olacaktır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler