Pazartesi, Mayıs 13, 2024

Riski Az Kazancı Çok 5 Organik Tarım Projesi

Organik tarım son zamanların en çok gündemde duran konusu olmaktadır. Çünkü ilerleyen teknolojinin kötü amaçlarla kullanılmaya başlanması ile geleneksel tarımda birçok olumsuzluklar ortaya çıkmış ve bu yetiştirme şeklinde elde edilen ürünlerin zarar dereceleri artmaya başlamışlardır. Bu amaçla bitki ya da hayvanlara yetişme dönemlerinde hiçbir kimyasal müdahalede bulunmaksızın yapılan yetiştirme yöntemi olan organik tarım önem kazanmıştır. Durum böyle olunca riski az kazancı çok 5 organik tarım yatırımları ve projeleri söz konusu olmuştur. Bu yatırım türleri ve projelerine bakacak olursak;

1- Organik Kaz Yetiştiriciliği

organik-kaz

Kaz yetiştiriciliği, kazın etinden, tüyünden, gagasından, başından, boynundan, ayaklarından ve ciğerinden yararlanılan hayvanlar oldukları için akıllı bir yatırım alanı oluşturmaktadırlar. Özellikle organik prensiplere uygun olarak yetiştirilen ve bu alanda sertifika alabilen yetiştiricilerin dünya genelinde bir pazar bulması kaçınılmaz olacaktır. Bu amaçla kaz yetiştiriciliği uygun koşullar ve alanın sağlanması ile gerçekleştirilmesi sonucu az riske sahip tarım yatırımları alanında olması kaçınılmaz olmaktadır.

2- Organik Yün Üretimi

 organik-koyun-keci

Keçi ve koyun gibi hayvanları yine organik şartlara ve koşullara uygun yetiştirmek suretiyle yüksek kazançların elde edilmesi kaçınılmaz olacaktır. Çünkü organik olarak yetiştirilecek bu hayvanları kendi hallerine bırakmak yeterli olacak ve zamanı geldikten sonra gerekli kırpma ve temizleme işlemlerinin yapılması da ayrıca kolaylık ve uygun yatırım maliyeti sağlayacaktır.

3- Organik Süt Üretimi

organik-sut-uretimi

Organik süt yine son zamanlarda en çok rağbet gören ürünlerin başında gelmektedir. Gerek ülkemizde gerekse dünya çapında birçok insan evlerine artık organik sertifikasına sahip sütler sokmakta ve onları tüketmektedirler. Bu amaçla organik tarım yatırımları alanında bu alan yine mantıklı bir yer kaplamaktadır. Organik süt üretimi genel olarak hayvanların organik yani müdahale edilmeden ve hiçbir kimyasal müdahale yapılmadan yetiştirilmesi sonucunda elde edilebilecek bir üründür. Bu amaçla girdi ve yatırım masrafları da cüzi olmakta ve rağbet gören, riski az alanlardan birisi olmaktadır.

4- Organik Et Üretimi

organik-inek 

Organik tarım alanında yine yapılabilecek akıllı ve riski düşük olan yatırımlardan birisi de organik olarak et üretimi olmaktadır. Çünkü et tüketimi dünya çapında büyük rağbet görmektedir ve bu yüzden pazarı hemen hemen hiç bitmemektedir. Bu amaçla gerek kırmızı gerekse beyaz et üretimlerinin organik olması hem fiyatı yükseltecek hem de hayvanı yetiştirme girdileri gerçekten düşük meblağlar gösterecektir. Bu amaçla yine organik tarımda karlı yatırım içerisinde organik et üretimini de eklemek mümkün olmaktadır.

5- Organik Yumurta Üretimi

 organik-yumurta

Organik yumurta yine son yıllarda en çok rağbet gören ürünlerden olmaktadır. Amacına göre edinilen yumurta çeşidine göre beslenecek olan hayvanı yine organik koşullar çerçevesinde gelişimlerini sağlatmak ve her türlü kimyasal başvurudan kaçınmak gerekmektedir. Aynı zamanda organik sertifikası da alınarak bu alanda riski az kazancı yüksek yatırımlar yapılabilir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

3 YORUMLAR

  1. bugun yumurtaya %100 civarı zam geldi. doların artışıda etkili oldu. Organik yumurta işi karlı olabilir

  2. Bu güzel konu için çok teşekkür ederim, ilgiyle okudum. Özellikle organik süt işi bu aralara çok kafama yatıyor, süt anlamında verimli saanen cinsi keçi üretimi gibi konularda da yazılarınızı bekliyorum. Emeğinize sağlık, iyi çalışmalar dilerim.

  3. As you will inevitably learn on your path to losing weight, effective weight loss is not only about watching what you eat, but much more about changing your lifestyle. This means changing your habits and how you approach your day-to-day life. Read this information to help you throughout the process.

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler