Çarşamba, Nisan 24, 2024

Pembe Estetik ile Özgüvenli Gülümsemeler

Estetik gülümseme tasarımlarında amaç, doğal bir estetik görünüm sağlamak, ve aynı zamanda sağlıklı ve fonksiyonel bir diş dizisi elde etmektir. Hastanın gülüş tasarımına olan ihtiyacı, ilk muayenede hastanın gülümsemekten kaçınması, ya da gülümserken ağzını kapatması ile kolaylıkla fark edilir. Genellikle birbiriyle uyumsuz, kısa dişler, güldüğünüzde diş etlerinin çok görünmesi veya diş eti seviyeleri, diş çekimini takiben yumuşak ve sert doku kayıpları, kişinin görüntüsünü ve ağız sağlığını oldukça etkilemektedir.Gumy Smile dediğimiz yani gülümseme esnasında diş etinin fazla göründüğü durumlarda, kişinin gülümseme dizaynı yapılarak diş etindeki fazlalık belirlenir ve lazer ile rahatlıkla acısız ve neredeyse hiç kanama olmadan diş eti istediğiniz boyutlara getirilir.

En sık karşılaşılan bir diğer sorun ise diş eti iltihabına bağlı olarak meydana gelen şişme, morarma, parlak ve kanamalı dişetleridir. Bu hastalarda, lazer sistemlerindeki gelişmelerle tedavi süreci hızlanmakta, diş eti rahatsızlıklarına yol açan bakteriler bu bölgeden rahatlıkla temizlenebilmektedir. Diş eti iltihabına ve yaşlanmaya bağlı olarak diş etinde çekilmeler de görülebilir. Burada en büyük sıkıntı dişlerin aralarında oluşan siyah boşluklardır. Ayrıca diş etinin çekilmesine bağlı olarak dişlerin uzamış gibi görünmesi de estetiği olumsuz yönde etkilemektedir. Bu gibi durumlarda hastaya diş eti eklemesi yapılarak bu alanların kapanması sağlanır.

Pembe Estetik olarak adlandırılan bu tedaviler ile kişinin, yaşadığı toplum içerisinde sergilediği özgüvenine tekrar kavuşması, sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olması hedeflenir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Dr İlker Arslan
Dr İlker Arslan
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler