Mehmet Tunahan Kamçı

Mehmet Tunahan Kamçı Biyografisi – Mehmet Tunahan Kamçı Kimdir?

Gezgin Mehmet Tunahan Kamçı

1988 yılında Zonguldak’ın Devrek ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretim hayatını Devrek’te yaşadı. 2002 yılında Zonguldak Fen Lisesi’nin kazanınca Devrek’ten ayrıldı. 2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği’ni kazandı ve İstanbul’a yerleşti.

Daha ilk senesinde bu bölümde mutlu olamayacağını anladı. Derslere gitmek yerine, keşfettiği bir dernekte vaktinin çoğunu geçirdi. Bu dernekle yurt içi ve yurt dışı gezilere katıldı, kişisel gelişimini sağladı. Yaşayan kütüphane gibi önemli projelerin koordinatörlüğünü yaptı.

Bu dönemde gezilerle birlikte kendini iyice tanıdı ve okuduğu üniversiteyi ve bölümü değiştirmeye karar verdi. Yıllar sonra tekrar üniversite sınavına girdi ve çok istediği Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı bölümünü kazandı. 2014 -2015 yıllarında İtalya, L’Aquila’da bulunan Accademia Belle Arti L’Aquila’ya Erasmus Programı’na katıldı. İtalya’da yaşadığı zamanlarda İtalya’yı gezdi ve dernekle başlayan gezi hayatını İtalya ile birlikte yaşam şekline çevirdi. Dernekte tanıştığı ve İtalya’da beraber gezdikleri eşi ile birlikte “Gezginkafalar” isimli sosyal medya hesabından tecrübelerini paylaşmaya başladı.

Büyük bir keyifle ve yüksek derecelerle bu bölümden mezun oldu. İşe başlaması ile birlikte eşi ile daha çok gezmeye karar verdiler. Yurt dışı seyahatlerine bir de yıllarca hayalini kurdukları ve sonunda alabildikleri 1974 model minibüsü eklediler. Papatya isimli minibüsü karavana dönüştürme aşamalarını tamamladıktan sonra iki köpekleri ile birlikte bolca kamp yapacaklar. Bu esnada Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım (B.O.S.T) Bölümünde Yüksek Lisans yapmaya devam etmektedir.

Gezgin Mehmet Tunahan Kamçı’nın yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.