Logo Tasarımı ve Kolay Logo Yapma

129
blank

Logo yapma konusu son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Bireysel ve ya kurumsal olarak, ticaret, e-ticaret gibi klasmanlarda oldukça yoğun talep olması doğrultusunda, ve bu alanlara son zamanlarda insanların sık talepleri olması gereği ile güzel bir logo dolaylı olarak ön plana çıkmış bulunmaktadır.

Özellikle güzel bir logonun daha cazip geldiğini ve hizmet veren markanın, satılan ve ya sunulan hizmetinin daha akılda kalıcı olmasını sağladığını söylersek yanlış söylemiş olmayız herhalde.

Günümüzde özellikle pandemi sürecinde e-ticaret gibi sektörler hepimizin bildiği gibi ön plana çıkmış durumdadır.

Ve buda doğrudan, güzel bir logo tasarımının önemini, diğer rakiplerimizin arasında farklı olarak görünmemizi sağlaması açısından önemli bir konu olmuş durumdadır.

Güzel bir logonun önemine biraz daha değinecek olursak, logoişletmenizin ve ya sunacağınız markanın aslında bir yüzü demektir ve güzel bir yüz her zaman güzel sonuçlar doğuracaktır.

Üstelik logoyu her yerde kullanabileceğinizi düşünürsek, kartvizit olsun, internet sitesi olsun, broşürler olsun kısacası her yerde bizi temsil edeceği için güzel bir logo ile güzel bir başlangıç hep hayalimiz olmuştur.

Peki logo tasarlarken nelere dikkat etme konusunda hiç düşündünüz mü, bunları da şöyle basitçe maddeler halinde söyleyecek olursak;

-Logo tasarlarken ilk başta güzel bir şablon seçmek gerekmektedir. Güzel bir şablon, ya da güzel bir çerçeve bizim logomuzun ana hatlarını belirleyeceği gibi sonraki adımları daha rahat şekilde seçmemize olanak sağlayacaktır.

-İkinci adım ise logonuzun ismini, logoya koyacağınız marka adını gibi tanıtım için öne çıkacak başlığı seçmek olacaktır. Bu adım markamızın, hizmetimizin ismini temsil edeceğinden ötürü özgün olmalı ve akılda kalıcı olması sebebi ile kısa ve net olması gerekmektedir. Çünkü uzun bir marka ismi akılda kalıcı olmayacaktır. Kısacası yüzümüzün simgesi olacak ismi burada seçeceğiz.

-Üçüncü adım ise güzel bir renk seçmektir. Logomuza yakışacak ve bizi temsil edecek güzel renk seçeneği bizi daha klas ve renkli, işini seven bir hizmet sunucu olacak gösterecektir. Dolayısıyla renk seçeneği aslında basit bir adım olarak görülse de aslında çok önemli bir maddedir.

-Son olarak logonuzu kabataslak oluşturmuş olduğunuz için bu adımda sadece son rotüşler diye tanımlayabileceğim kısım olacaktır.

Burada da artık logonuz hazır halde sayıldığı için basit bir şekilde, eklemek ya da çıkartmak istediğiniz kısımdır ve logomuzun üzerinde göze hitap etmeyen bir kısım var mı, yok mu diye kontrol etmiş olacağız.

Siz de güzel bir logo yapma hizmetleri istiyorsanız mavi yazıya tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede yönlendirilen site üzerinden, kolaylıkla ve dilediğiniz hızda, kullanacağınız logo yüzünü gerek kendiniz belirlemeniz gerekse, yönlendirildiğiniz site üzerinden bütün işi bitirerek teslim alma seçeneğini görmüş olacaksınız.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz