Kravat Nasıl Bağlanır?

1822
Kravat nasıl bağlanır?

Günümüzde birçok kişi, “kravat nasıl bağlanır?” , “kravat bağlamada resimli anlatım” ve “tekniği ile yapılan kravatlar” sorularına cevap bulmak adına araştırmalar yapmaktadır. Gayet basit, birkaç farklı alternatif yöntem ile sonuca ulaşabileceğiniz bu duruma ilişkin bilgilendirici bir içerik paylaşımı yapıyoruz. Bilindiği gibi takım elbiselerin, damatlık veya okul üniformalarının vazgeçilmezi olan kravatlar, yaygınlığını her geçen gün arttırmaktadır. Bu noktada ise merak konusu, kravat bağlama konusuna doğru yönelim göstermektedir.

Türk toplumunda ise 19. Yüzyıl ile beraber giyim tarzına dahil olan ve önemsenen bir giysi parçası olarak ifade edilmektedir. Aslen zor gibi görünse de, sadece birkaç saniye içerisinde kravat bağlama yöntemlerine dair işlemleri başarı ile tamamlamak mümkündür. Bunun için birkaç defa pratik yapmak önem arz ediyor! Zamanla eliniz oturacak, seçtiğiniz tekniğe fazlası ile hakim olacak ve kravatları kolaylıkla bağlayabileceksiniz.

Basit Düğüm Kravat Bağlama Teknikleri!

Dünya’nın en çok tercih edilen stili olarak bilinmektedir. Kalın uç kısmını uzun tutup, ince tarafı alt kısımdan dolamalısınız. Üzerinde tam tur atıldıktan sonra, bağın ortasından yukarı doğru almalı, dolanan bağın arasından geçirip sıkmalısınız. Sadece birkaç saniye içerisinde kesin sonuç elde etme durumu söz konusudur. Alt kısımda ki resimden de konuya ilişkin olarak bilgi edinebilirsiniz.

basit-dugum-kravat

Çift düğüm kravat bağlama teknikleri!

Diğer teknikle hemen hemen aynıdır. Aralarında ki tek fark, uzun tarafı, kısa tarafın etrafında 2 tur dolamak ve aynı şekilde düğüm yapmak gerekmektedir. Böylelikle sorun yaşamadan kravat bağlamak sizler için kolay bir hale dönüşecektir. Resimde ki adımları takip ederek, kravat bağlama konusunda yaşadığınız tüm sorunlara elveda diyebilirsiniz!

cift-dugum-kravat

Üçgen Kravat Bağlama Teknikleri!

Üçgen kravat bağlama, temel olarak erkeklerin çok sık tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat bunun için unutmamalıyız ki, uzun bir kravata ihtiyaç duyuluyor! Adım adım, sizlere bu yöntemle kravat bağlama tekniklerine ilişkin bilgiler vereceğiz. Öncelikle kısa kısım altta kalmalı, üzerinden geriye doğru bir tur döndürülür. Orta ve üstte yer alan kısım bir tur da tam tersine döndürüldükten sonra, dolanma işlemi yapılır ve içinden geçirilerek sıkıştırılır. Resimden de nasıl yapıldığına dair bilgi edinme durumu söz konusudur. Tabii ki günümüzde daha zor bir teknik olmasından dolayı, diğer yöntemler daha fazla tercih edilmektedir.

ucgen-kravat

Evet, bu yöntemlerle beraber sorun yaşamadan kravatlarınızı bağlayabileceksiniz. Erkeklerin büyük bir bölümü kravat bağlayamamaktan yana sorunlar yaşamaktadır. Çevrenizde ki kişilere, “şunu bağlar mısın?” demek yerine, artık farklı ve basit yöntemler ile beraber, sadece yarım saatinizi ayırarak kravat bağlama sorunlarını bir kenara itme şanslarına sahip olun. Özel günlerde, tek kaldığınız vakitlerde kravat bağlayamama konusunda yaşadığınız mağduriyetler sizler için büyük bir sıkıntı haline dönüşmesin! Bu konuya dair bilgiler edinip, kendinizi az bir vakit ayırarak geliştirebilirsiniz.

Makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Her hangi bir düşünceniz veya yorumunuz varsa bunu öğrenmekten mutluluk duyarız.

Ayrıca bu işlemlerin herhangi birisini yapamadıysanız veya farklı bir şekilde karavat bağlama ile ilgili öğrenmek istedikleriniz varsa aşağıdan yorum yazarak bilgi alabilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. Pratik yöntemler için teşekkürler. Lise yıllarımdan itibaren kravat takmaktan hiç hoşlanmıyorum, en büyük nedeni de bağlamasını bir türlü beceremiyor olmam. Bence kravat tamamen kalksın artık, 21. yüzyılda olduğumuzu hissettiren giysiler giymek istiyorum 🙂 Hazır değinmişken gelecekte giyim şekilleri üzerine bir yazı yazsanız çok güzel olurdu.

  2. En güzeli kravatı aldıktan sonra 1 kere bağlayıp senelerce o şekilde kullanmak. Ama o ilk bağlamanın çok düzgün olması lazım. Yazı sağolsun nasıl bağlanacağını hemen çözdüm. Emeğinize sağlık.

  3. Elinize sağlık çok güzel ve faydalı bir yazı olmuş 🙂 En iyisi basit düğüm kravat tekniğini uygulamak, hem basit hemde hızlı ve kullanışlı oluyor.

  4. Kravat takmaktan nefret ederim ama evde tüm kravatları ben bağlarım. Benim yöntemim bacağımı kullanarak yapıyorum. Dizime geçirdiğim düğünü ters atarak üçgen şekilde kravatlar bağlayabiliyorsun.

  5. Kravat bağlama konusunda inanın hanımlar daha eli yatkın bir şekilde tamamlıyor. Ben kravatı ne yaparsam yapayım acayip şekillerde çıkartıyorum. Ama eşim bir türlü beceremiyor. Ben üçgen, uzun, kısa ve kare şeklinde her türlü kravat bağlayabiliyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here