Pazartesi, Haziran 17, 2024

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Ağrısız Yöntemi

Kadın erkek fark etmeksizin, istenmeyen tüyler herkesin görsel sorunları arasında yer almaktadır. Günümüzde istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmanın çeşitli yöntemleri bulunsa da aralarında en acısız ve konforlu olan buz lazer epilasyondur. Buz lazer cihazları, uzun araştırmalar sonucunda 2015 yılında Alma Lasers Firması tarafından FDA onaylı olarak Soprano Ice adıyla piyasaya sürülmüştür.

Diğer lazer epilasyonlardan farklı olarak buz başlık ve soğutma teknolojisi sayesinde acılı ve ağrılı epilasyona son. Tüm cilt tiplerinde etkili olan buz lazer epilasyon, aynı anda hem kısa süreli hem de acısız epilasyon imkanı sunmaktadır. Günümüzde buz lazer merkezlerinde kullanılan cihazlar şunlardır:

 • Soprano Ice
 • Soprano Ice Platinum
 • Soprano Titanium

Ice teknolojisi kullanılarak, cilt uygulama sırasında serinletilir. Bu sayede geleneksel lazer yöntemlerinde karşılaşılan istenmeyen durumlar önlenmiş olur. Soğuk safir uç, epilasyon esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutur. Yanma ve tahriş gibi cilt üzerinde oluşan problemlerin tarihe karıştığı buz epilasyon ile masaj konforunda istenmeyen kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.

Buz Lazer Hakkında Merak Edilenler

Lazer epilasyon buz başlık, uygulama bölgesinde ütü yapar gibi devamlı hareket ettirilir. Kademeli ısıtma metodu sayesinde kıl kökleri kontrollü şekilde tahrip edilir. Buz lazerde amaç, cilt üzerinde oluşan yanma ve acı hissiyatını minimuma indirerek, kalıcı tedavi sağlamaktır.

3 farklı dalga boyuna sahip olan buz başlık, son teknolojinin bir ürünüdür. Farklı dalga boyları ve geniş yüzeyleri hedef alması sayesinde buz lazer, her bir atışta çok sayıda kıl kökünü etkiler. Bu sayede diğer epilasyon türlerine oranla daha kısa süreli tedavi sağlar. Ten rengi ne olursa olsun buz lazer aynı anda koyu ve açık renkli kılların yok edilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda günümüzde en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir.

Buz Lazer Yılın Hangi Zamanı Yaptırılmalı?

Buz epilasyon yaptırmak için standart bir mevsim aralığı söz konusu değildir. Uygulama hem yaz hem de kış mevsiminde güvenle yaptırılabilir. Yaz mevsimine pürüzsüz bir ciltle girmek isteyen kişiler, sonbahar ya da kış sezonunda buz lazer tedavisine başlayabilirler. Bunun yanı sıra tercihen yaz mevsiminde de yapabilirsiniz. Beyaz ya da bronz tenli fark etmeksizin, epilasyon sonrası güneşlenecek kişilerin mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmaları gerekmektedir. Epilasyon yapılan mevsim ne olursa olsun bu duruma dikkat etmek gerekir.

Buz Epilasyonda Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Buz lazer tedavi, kıl köklerini hedef aldığından ötürü epilasyon sonrası kıl dökülme zamanı diğer yöntemlerde olduğu gibidir. Kıllar 3-4 gün içerisinde doğal evreleri gereği büyürler, 15-20 içerisinde de kendiliğinden dökülürler.  Epilasyon bölgesinde dökülme tamamlandıktan sonra diğer kılların çıkması ortalama 4 ile 6 hafta arasında sürer. Yeni kıllar çıkmaya başladığında seans zamanı gelmiş demektir. Bu süre uygulama bölgesine göre değişim gösterir. Yüz bölgesinde daha kısa sürerken, bacak bölgesinde daha uzundur. Dolayısıyla iki buz lazer seansı arasındaki süre kişinin kıl yapısı ve epilasyonun hangi bölgeye uygulandığına göre değişim gösterir.

Lazer Epilasyon Sonrası Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Buz lazer epilasyon FDA onaylı güvenli cihazlar ile uygulandığı zaman sonuçlar kalıcı olur. Yani lazer epilasyonda dikkat edilmesi gereken ilk nokta buz lazer merkezi seçimidir. Kalıcı ve sorunsuz bir epilasyon için profesyonel ve uzman merkezlerle çalışmalısınız. Hormonal rahatsızlığı olan kişiler hariç buz epilasyon kalıcı tedavi sağlar. Ancak uygulama sonrası oluşabilecek hormonal düzensizlik yeniden kıl çıkmasına neden olabilmektedir.

Ancak epilasyon sonrası uygulama bölgesinde çıkan tüyler ya da ince kıllar, epilasyonun başarısız olduğuna dair bir yanılgı oluşturur. Dünya çapında kabul edilen kriterlerce lazer epilasyon istenmeyen kıllar üzerinde %80 oranında azalma sağlamaktadır. Buz lazer ile bu oran %90’a kadar artar. Ortalama bir yıl sonra çıkan ince tüyler için lazer epillasyon seansı yeterli olmaktadır.

Buz Epilasyon Seansları

Tüm vücut buz epilasyon seansı yaklaşık 40 dakika civarında sürmektedir. Elbette bireysel farklılıklar göz önünde bulundurularak bu süre aşağı yukarı oynayabilir. Maalesef tek seans ile tüm kıllardan kurtulmak mümkün değildir. Bunun sebebi kıl köklerinin birbirinden bağımsız olarak büyüme evresinden geçmesidir. Epilasyonun etkili olduğu süreç, kılların aktif olduğu büyüme evresidir.

Buz lazer seans sayısı kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişir. Genellikle 4-6 seans yeterli gelirken, kişinin kilosu, kıl yapısı gibi faktörler bu süreci etkilemektedir. Hormonal düzensizlik yaşayan kişilerde bu süreç uzamaktadır. Seanslar arasındaki süre ise kişinin kıl evrelerine bağlı belirlenir. Yani seans aralığı kişiden kişiye değişim göstermektedir. İlk seans etkisi gösterip, kıllar döküldükten sonra yeniden kıl büyümesi olana kadar diğer seans uygulanmaz.

Türkiye’nin En İyi Buz Lazer Merkezleri

Buz lazer yöntemi 2015 yılı itibariyle Türkiye’de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde kullanıma sunulmuştur. Türkiye’nin en iyi buz lazer merkezi, FDA onaylı orijinal buz lazer cihazlarına sahip olanlardır. Çünkü kalıcı etki sağlanması açısında patentli ve onaylı cihazların kullanılması oldukça önemlidir.

Buz lazer merkezleri İstanbul başta olmak üzere ülkemizin birçok noktasında bulunmaktadır. Buz lazer Nişantaşı fiyatları ve buz lazer Bakırköy, rahat bir epilasyon keyfi yaşamak için en ideal noktalar arasındadır. Uzman ekipleri ve profesyonel klinikleri sayesinde buz lazer merkezleri, istenmeyen tüylerden acısız bir şekilde tamamen kurtulmanızı sağlarlar.

Buz Lazerin Diğer Epilasyon Yöntemlerine Kıyasla Avantajları Nelerdir?

Buz lazer diğer epilasyon yöntemlerine göre daha avantajlıdır. Buz lazer yaptıranlar, konforlu ve ağrısız bir epilasyon ile istenmeyen tüylerinden rahatça kurtulabilirler. Buz lazerin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Soğutma sistemi sayesinde ciltte yanma hissinin oluşmasına engel olunur.
 • Son teknoloji buz başlık, diğer lazer başlıklardan daha geniş yüzeylere etki ederek, seans sürelerini daha kısa süreli hale getirmiştir.
 • Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde ciltte oluşabilecek yanma, tahriş gibi durumlar ortadan kaldırılmıştır.
 • 3 dalga boyu sayesinde aynı anda ince ve kalın kıllar üzerinde başarılı sonuçlar verir.
 • Yan etki riski minimuma indirilir.
 • Kademeli ısıtma metodu ile kıl kökü kontrollü bir şekilde kalıcı olarak tahrip edilir.
 • Saniyede 10 atış yapabilen teknolojisi sayesinde günümüzün en hızlı epilasyonudur.
 • Her mevsim güvenle uygulanabilir.

Seans Aralıklarında Ve Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz lazer, kıl köküne müdahale yapılarak uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Yani seans aralarında kıl köküne etki edecek cımbız ya da ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Epilasyonun alanında uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Cilt epilasyon sonrasında ve seans aralıklarında nemlendirilmeli, güneşe çıkmadan önce yüksek korumalı krem kullanılmalıdır.

2020 Buz Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

Buz lazer fiyatları, kişinin fiziksel özelliklerine göre değişim göstermektedir. Kadınlarda tüm vücut buz lazer fiyatları, 700 ile 900 TL; erkeklerde ise 850 ile 1000 TL arasındadır. Bu fiyat aralığı ilçelere ve kliniklere göre farklılıklar gösterebilir. 2020 buz epilasyon fiyatları hakkında bulunduğunuz ilçedeki kliniklerden bilgi alabilirsiniz. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için muayene olmanız gerekmektedir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler