Cuma, Aralık 8, 2023

Başarılı Bir Yönetici Olmanın 7 Altın Kuralı

Sahibi olduğunuz bir firmada ya da çalıştığınız herhangi firmada yöneticilik mi yapıyorsunuz? Yöneticiliğin incelikleri neler olduğunu mu bilmiyorsunuz? Başarılı bir yönetici olmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini mi, bilmiyorsunuz? Doğru başarılı bir yönetici olmanın esas incelikleri nelerdir? Gibi soruları düşünüyorsanız bu makale tam olarak sizlere göre demektir.

Başaralı Bir Yönetici Olmanın 7 Altın KuralıBaşarılı olmak kolaydır aslında, sizlere bu yolda üstünüze düşen  ve dikkat etmeniz gerekecek sadece bir takım incelikler var. Başarılı bir yönetici olmanın birçok yolu vardır. Sizlerde başarılı bir yönetici olmanın inceliklerini bilmek istiyorsanız, bu makale tam anlamıyla sizlere göre demektir.

Başarılı Bir Yönetici Olmanın 7 Altın Kuralı

Başaralı Bir Yönetici Olmanın 7 Altın Kuralı

  1. Çözümcü, çözüm odaklı olmanız gerekiyor.

Çözüm odaklı olmak ne demektir? öncelikle sizlerle şunu söyleyeyim çalıştığınız firmanın büyüklüğü küçüklüğünün aslında çok büyük bir sorun değildi. Sizlerin çözüm odaklı olmanıza. Problem çözebilmek kişinin kendini ne kadar geliştirdiği ve ne kadar geniş bakabilmesiyle orantılıdır. her ne durumda olursanız olun sorun bulduktan sonra sadece ve sadece çözüm odaklı olmanız gerekiyor. mesela; neler yapabiliriz? ne şekilde çözülebilir? gibi soruları çözüm odaklı ayarlarsak ve pratik çözüm odaklı olursak sorunları daha kolay atlatabiliriz. Sürekli çevrenizdekilerin ve çalışanlarınızın fikirlerini alınız onlar sorunları çözme konusunda sizi ciddi fikirlerde de bulunup yada daha farklı fikirler düşünmenize sebep olabilirler.

Başaralı Bir Yönetici Olmanın 7 Altın Kuralı

2. Otoriter Olun.

3. Her zaman geleceği hesaplayın.

4. Kendinize güvenin.

5. Üretici olun.

6. Doğru ekip kurmaya dikkat edin.

7. Fek atmasını karşı tarafı yoklamayı ve zarflamayı bilin. 🙂

Başaralı Bir Yönetici Olmanın 7 Altın Kuralı

Peki, başarılı bir yönetici olursanız size ve çalıştığınız firmaya faydaları neler midir?

Başarılı bir yönetici olduğunuz takdirde çalıştığınız firmaya birçok katkınız olacaktır. Öncelikle çalıştığınız firmanın eksiklerini tespit etme konusunda kendinizi geliştirdiğiniz taktirde sorunları daha geniş kapsamlı bakıp bulmanız daha kolay olacaktır. Sorunları çözme konusunda pratik ve çözüm odaklı olmanı sağlayacaktır. Firmanın büyümesi ve gelişmesinde çok büyük bir rol oynamış olacaksınızdır. kariyeriniz sürekli gelişmekte ve buda sizin vizyonunuzun ne kadar iyi bir konumda olduğunu gösterecektir. Çalıştığınız firmada herkesin mutlu, güler yüzlü ve memnun bir iş ortamında çalışmalarına sağlamış olacaksınızdır. Böyle güzel bir ortamın oluşmasına sağlayarak hem çalışanları memnun etmiş olacaksınız hemde firma sahiplerini memnun etmiş olacaksınızdır. Şirketin büyümesi ve gelişmesinde de büyük bir başrollük yapmış olacaksınızdır. Başarı, sizin ne kadar istediğiniz ve ne kadar çabaladığınızla orantılıdır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

11 YORUMLAR

  1. Bana göre sadece şu 4 özellik de tek başına başarı getirir: Dürüstlük, Güleryüzlü olmak, Disiplinli olmak ve tabi ki çalışkan olmak.

  2. Güzel bir açıklama olmuş ama bence bunu 7 die bir rakamla kısıtlamak doğru değil başarılı bir yönetici olmak için çok özellik vardır

  3. Bu kadar verimli ve faydalı bilgileri sizler sayesinde öğreniyoruz emeğinize sağlık

  4. Tespitleriniz cok dogru, bir de motivasyonu yuksek tutmak eklense mukemmel olur 🙂

  5. Bilgi kılavuzunun konu başlıkları ve içeriği çok yol gösterici. Aynı zamanda metinlerin üslubunun çok sürükleyici ve samimi bir dille yazıldığını söylemeden geçemeyeceğim. Emeğinize sağlık:)

  6. Öncelikle paylaşımlarınız çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Çok doğru tespitler’de bulunmuşsunuz,Doğru bir liderin esas temeli vizyon sahibi,inançlı,kararlı, tutarlı, disiplinli,tutkulu ve fedakar olması gerektiğini düşünüyorum.

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler