Ana Sayfa Dahiler İş İnsanları İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir?

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir?

0
3060
ibrahim hacıosmanoğlu

İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Çok detaylı iş ve özel hayatı bulunmaktadır. On iki yaşına kadar Trabzon’ da yaşayan İbrahim bey sonrasında İstanbul’ a yerleşmişlerdir. 12 yaşından bu yana da İstanbul’ da hayatlarını sürdürmeye devam etmekteler. Kısaca bahsetmek gerekirse;

İbrahim Hacıosmanoğlu Hayatı

Trabzon doğumlu Hacıosmanoğlu hayatı boyunca büyük mücadeleler vererek bulunduğu noktaya gelmiş bulunuyor. 12 yaşından bu yana İstanbul’ da yaşamaktadır. 12 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Kendisi ilkokulu bitirdikten sonra eğitim hayatına son vermiştir.

Ticarete atılmış ve iş adamı olarak hayatını idame ettirmiştir. Gerçek adı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu’ dur. Babası Hacı Osman Hüseyin Efendi’ de İstanbul’ da ticaret ile uğraşmakta idi. Kendisi Trabzon’ un Hayrat Merkez Mahallesinde doğmuştur. Ali Ağaoğlu’ nun annesi tarafından yeğeni olmak hasebi ile akrabalıkları da bulunmaktadır.

Eğitim hayatı her ne kadar kısa sürmüş olsa da erken yaşta iş hayatına atılarak genç yaşında bir çok başarılara imza atmıştır. Ayrıca bir çok meslek dalında yer alarak görev alarak tecrübelerine bir yenisini ekleyerek kariyer basamaklarına tırmanmıştır.

Hacıosmanoğlu Kaç Yaşında

Ünlü iş insanı ve Trabzon Spor yöneticisi olan İbrahim Hacıosmanoğlu kaç yaşında?

 • Kendisi 21 Şubat 1966 yılında doğmuştur. 54 yaşındadır.
 • Doğum yeri Trabzon’ dur.
 • Burcu Balık burcudur.

İlkokulda okuma yazmayı dördüncü sınıfta çözebildiğini ifade eden İbrahim Hacıosmanoğlu, beşinci sınıfı bitirip ilkokuldan mezun olduktan sonra eğitim hayatını sonlandırmıştır. Ticaret hayatına erken yaşlarda atılması nedeni ile genç yaşta büyük başarılara imza atmıştır. Ayrıca pek çok görevde yer alma imkanı yakalamıştır. Hepsini de başarı ile sürdürmüştür.

Ahmet Nazif Zorlu Kimdir?

İbrahim Hacıosmanoğlu İş Hayatı

Erken yaşta ticarete atılan İbrahim Hacıosmanoğlu iş hayatı boyunca yoğunlukla ticaret ile uğraşmıştır. Ticaret ile uğraşmasında babasının katkıları da bulunmuştur. Zira babası da ticaret ile uğraşmaktaydı. Ayrıca Organizasyon işleri, Futbol Federasyon başkanlığı, Trabzon spor kulübu başkanlığı, petrol ve inşaat işleri ile uğraşmıştır.

 • 47 yaşına kadar ticaret ile uğraşmıştır.
 • 27 Şubat 2012 yılında Türk Federasyon Başkanlığı TFF seçimlerinde aday olmuştur. 6920 oyun 4500 oyunu alarak seçimi kazanmıştır.
 • Akçaabat Sebatsporda yöneticilik görevinde yer almıştır.
 • 2005-2006 / 2006-2007 sezonlarında Trabzon Spor Kulüp başkanlığı da yapmıştır.
 • 2013 yılında tekrar Trabzon Spor Kulüp başkanlığına seçilmiştir.
 • 47 yaşından sonrada Organizasyon işlerine ağırlık vererek kariyerine devam etmektedir.

Spor Kulübu başkanlığı boyunca başarılı çalışmalarda bulunmuştur. Ticaret hayatı boyunca bir holding sahibi olamayan İbrahim Bey kendi ifadesi ile büyük bir servet sahibi değildir.

Erol Bilecik Kimdir?

İbrahim Hacıosmanoğlu Aile Hayatı

54 yaşında olan İbrahim Hacıosmanoğlu Aile Hayatı kalabalık bir ailenin çocuğu olması ile dikkat çekmektedir. 12 çocuklu bir ailenin on birinci çocuğudur. 12 yaşından bu yana İstanbul’ da hayatını sürdürmektedir. Babası Hacı Osman Hüseyin Efendi iş insanı olup ticaretle uğraşmaktadır. Trabzon Of ilçesinde doğmuştur. Ünlü iş insanı Ali Ağaoğlu ile akrabalığı bulunmaktadır. Kendi çekirdek ailesi 5 kişiden oluşmaktadır. İki erkek çocuğu ve bir kızı ve eşi ile mutlu evliliği devam etmektedir.

 • 1999 yılında Hatice Hacıosmanoğlu ile evlenmiştir.
 • Efe ile Eren adlarında 2 oğlu ve Ela adında bir kızı bulunmaktadır. Yani toplam 3 çocuğa sahiptir.
 • Üçüncü çocuğu olan kızı Ela 16 Mart 2015 tarihinde doğmuştur. Acıbadem Hastanesinde başarılı bir doğum ile dünyaya gelen Ela Bebek ailenin son çocuğudur.

Umarım “İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir?” adlı yazımızı beğendiniz. Ayrıca dilerseniz, “İŞ İNSANLARI” alanında kendini ispatlamış diğer değerli dahilere de bakabilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

YORUM YOK

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz