Hasibe Eren Kimdir?

1419
Hasibe Eren Kimdir?
Hasibe Eren Kimdir?

90’lı yıllarda yayınlanan Sıdıka dizisiyle ünlenen Hasibe Eren günümüzde de başarılı dizi ve film projelerinde yer alan bir isimdir. İzleyenler tarafından sevilen bir oyuncu olan Eren’in hayatı hayranlarının ilgisini çekmektedir. Oyuncunun hayatını merak edenler için hazırladığımız Hasibe Eren kimdir? İsimli bu içerikte oyuncuya dair pek çok soruya cevap verilmektedir.

Hasibe Eren Kimdir?
Hasibe Eren Kimdir?

Hasibe Eren Ne Zaman Ve Nerede Doğdu?

Ekranların sevilen ismi Hasibe Özlem Eren 6 Haziran 1975 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Doğum yeri Almanya olan Hasibe Eren’in ailesi ise Kahramanmaraş Elbistanlı’dır. Gurbetçi ailenin kızı olan oyuncu ilköğrenimini bitirdiğinde ailesiyle birlikte Türkiye’ye geri dönüş yapar.

Hasibe Eren Hangi Eğitimleri Aldı?

Sıdıka karakterini başarıyla canlandırmış olan Hasibe Eren ilkokulu Almanya’nın Bonn şehrinde okur. Ailesiyle İstanbul’da yaşamaya başlayan oyuncu liseyi İstanbul’da okur. Oyuncu üniversite sınavında iyi bir puan alarak İstanbul Üniversitesi Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Bölümü’nü kazanır.

Bu bölümü bitirmesinin ardından aynı üniversitenin Tiyatro Eleştirmenliği bölümünde eğitim alır. Ayrıca oyuncu 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nin İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans yapar. Günümüzde de oyunculuk yanı sıra oyuncu koçluğu yapmaktadır.

Hasibe Eren’in Tiyatro Çalışmaları Ne Zaman Başlar?

Hasibe Eren’in tiyatro çalışmaları üniversite yıllarında başlar. Okudu Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünün kendisine uygun olmadığını anlayan oyuncu okuldaki tiyatro kulübene katılır. Bu sayede tiyatro oyunlarında yer almaya başlar. Tiyatro üzerine eğitim almasının ardından ise 1996 yılında İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda çalışmaya başlar.

Hasibe Eren’in Televizyon İle Tanışması Nasıl Olur?

Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Hasibe Eren 1997 yılında televizyonla tanışır. Televizyonda ilk işi Sıdıka isimli dizidir ve oyuncu bu dizide ana karakter olan Sıdıka’ya hayat verir. Dizi için oyuncunun seçilmesi ise İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tiyatro oyunu sergilerken gerçekleşir. Oyuna gelen dönemin başarılı yönetmeni Ömer Kızıltan oyuncuyu çok beğenir ve hazırlık aşamasında olduğu Sıdıka dizisi için kendisini önerir.

Ömer Kızıltan dışında aynı dönem Atıf Yılmaz ve Füsun Demirel’de tiyatroya gelerek oyuncuyu izlerler. Performansı başarılı bulan ikili Hasibe Eren’in Sıdıka olabileceğine karar vererek kendisine teklifte bulunurlar. Oyuncunu teklifi kabul etmesiyle de dizi çekilmeye başlar. 1997 yılında başlayan dizi 2002 yılına kadar devam eder.

Hasibe Eren Hangi Dizilerde Oynadı?

Sıdıka isimli dizide başrol oynayan Hasibe Eren devam eden yıllarda da izlenme rekorları kıran dizilerde rol alır ve canlandırdığı karakterlerle dikkat çeker. Ayrıca oyuncuya sevilen dizilerde pek çok başarılı isim eşlik eder.

Eren’in oynadığı diziler ve dizilerde canlandırdığı karakterlerin isimleri şunlardır;

 • Şaşıfelek Çıkmazı (Nurşim)
 • Yağmur Zamanı (Turna)
 • Aşk Meydan Savaşı (İclal)
 • Aile İşi (Emel)
 • Avrupa Yakası (Makbule)
 • Yerden Yüksek (Gülizar)
 • Yalan Dünya (Gülistan)
 • Türk Malı (Bakiye)
 • Kibar Ana
 • Jet Sosyete (Şennur)

Hasibe Eren’e Yağmur Zamanı isimli dizide Azra Akın, Tamer Karadağlı ve Deniz Uğur gibi isimlerle birlikte rol alır. Ayrıca izlenme rekorları kıran Avrupa Yakası isimli sitcomda ise Gazanfer Özcan, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Hümeyra, Ata Demirer ve Sarp Apak gibi isimlerle birlikte rol alır.

Hasibe Eren Hangi Tiyatro Oyunlarında Rol Aldı?

Tiyatro üzerine eğitim alan Hasibe Eren 1996 yılından beri İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmaktadır. Hasibe Eren’in İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu bünyesinde rol aldığı tiyatro oyunlarının isimleri ise Yeditepeli Aşk, Rumuz Goncagül, Arzunun Onda Dokuzu ve Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz isimli oyunlardır.

Eren İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuğun yanı sıra çocuk eğitimi bölümünde koçluk görevindedir. Oyuncu sayesinde tiyatroya ilgi duyan çocukların eğitim alması sağlanır.

Hasibe Eren Hangi Sinema Filmlerinde Yer Aldı?

Dizi ve tiyatro oyunlarında başarılı performansıyla dikkat çeken oyunca çok sayıda sinema filminde de yer alır. Bu filmlerde birbirinden farklı karakterlere hayat vererek oyunculuktaki başarısını tüm izleyicilerine kanıtlar.

Hasibe Eren’in kariyerinin başından günümüze kadar yer aldığı sinema filmlerinden bazılarının isimleri ve yayın tarihleri şunlardır;

 • Kaymaklı Ekmek Kadayıfı 2002
 • Canım Kocacığım 2002
 • Oyuncak Fabrikası 2003
 • Anlat İstanbul 2005
 • Usta 2009
 • Kıskanmak 2009
 • Adabı Muaşeret 2009
 • Pazarları Hiç Sevmem 2012
 • Kümes 2015
 • Kara Bela 2015
 • Yaktın Beni 2015

Oyuncu Anlat İstanbul filminde birlikte rol aldığı Azra Akın ve Ece Hakim isimli oyunculara oyunculuk eğitimi de verir. Ayrıca verdiği oyunculuk eğitimler arasında Ege Tanman isimli çocuk oyuncuya Babam ve Oğlum filmi için verdiği oyunculuk eğitimi de vardır.

Başarılı oyuncu son olarak ise 2020 yılında Konuşma isimli kısa film ve Sen Ben Lenin isimli sinema filmlerinde oynar. Yeni sezonda oynayacağı sinema filmleri hakkında ise edinilmiş bir bilgi yoktur.

Hasibe Eren Kimdir?
Hasibe Eren Kimdir?

Hasibe Eren Hangi Programları Sundu?

Oyunculuktaki başarılarıyla insanların ilgisini çeken Hasibe Eren’in kariyer geçmişinde program sunuculuğu da vardır. Sevilen oyuncu 2008 yılında Bir Zamanlar Türkiye isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. Programın yayınlandığı kanal ise 24 isimli kanaldır.

Hasibe Eren’in Aldığı Ödüller Nelerdir?

Oyuncu Hasibe Eren hakkında merak edilen konulardan birisi de ödül alıp almadığıdır. Yalan Dünya, Jet Sosyete ve Sıdıka isimli dizilerde yer alan oyuncu 2007 yılında en iyi komedi kadın oyuncusu ödülünün sahibi olmuştur. Bu ödül ise kendisine 34.Altın Kelebek ödül törenin de verilmiştir.

Hasibe Eren Evli Mi?

Oynadığı dizilerde Türk halkının gönlünü kazanan Hasibe Eren kimdir? Sorularının dışında oyuncunun hayatında birinin olup olmadığı sorusu en çok karşılaşılan sorudur. Sevilen oyuncu bir reklam yazarı Togay Kılıçoğlu ile 2001 yılında evlenmiş ve 2007 yılında boşanmıştır.

Ayrıca bir dönem oyuncu Mert Turak ile birliktelik yaşamış ancak bu ilişkide sona ermiştir. Son zamanlarda özel hayatı ile gündeme gelmemiş olan oyuncunun hayatında biri yoktur.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz