Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Ertan Özyiğit Kimdir?

Program sunuculuğu yapan ve aynı zamanda iletişimci ve araştırmacı yazarlık olarak da çalışmalara imza atan Ertan Özyiğit kimdir? Dünya genelinde yapmış olduğu yorumlar ile tanınan usta isim, WBR İstanbul adında reklam ajansının da kurucusu olarak karşımıza çıkar.

Hem Türkiye’de hem de dünyada tanınan bir yorumcudur. Yaptığı açıklamalarla gündem olan Ertan Özyiğit, farklı düşünce yapısı ile birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ünlü yorumcu, Youtube üzerinden de çeşitli paylaşımlar yaparak daha fazla kitleye ulaşmaktadır.

Yapmış olduğu moderatörlükle hayran kitlesi oluşturmuş ve büyük başarılara imza atarak önemli bir isim haline gelmiştir. Ertan Özyiğit kim ve Ertan Özyiğit biyografi gibi sorularınızın cevabını buradan alabilirsiniz. Kitapları, ilgi alanları, katıldığı seminer konuları hakkında her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

Ertan Özyiğit Kimdir?
Ertan Özyiğit Kimdir?

Ertan Özyiğit Hayatı

1962 senesinde dünyaya gelmiştir ve Ankara’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünden mezun olan ünlü araştırmacı-yazar, 4 kardeşe sahiptir. Babası vefat ettikten sonra annesi ve kardeşleriyle hayat mücadelesi verirken, hem okumuş hem de çalışmıştır. Bir arkadaşının vasıtası ile reklam sektörüne adım atmıştır.

İlk çalışmalarını Ankara’da yapmaya başlamış ardından da İstanbul’a gelmiştir. Burada yapmış olduğu reklamlar ile adını duyurmaya başlayan Ertan Özyiğit, Türkiye’de ”marka cambazı” olarak tanınan şirkete sahiptir.

2008 yılında ise gazeteye röportaj vererek kurumsal ve bireysel koçluk yaptığını açıklamıştır. Kurmuş olduğu WBR İstanbul Reklam Ajansı ise büyük başarılarından biridir. Bunun yanında yazmış olduğu kitaplar ile hayatında önemli yerlere gelen Özyiğit, Tarih alanında da eserler vermiştir.

Ertan Özyiğit Kitapları

Yapmış olduğu araştırmalar ile tanınmıştır, Yahudilik ve İllüminati üzerine de tezler yazmıştır.

Ertan Özyiğit’in yazmış olduğu kitaplar ise şunlardır:

 • Big Mac / Rumeli Türkleri’nin Kayıp Tarihi
 • Musul / Vilayet Konseyi – Bir Ayrılığın Hikayesi
 • Batı Trakya Türk Cumhuriyeti / 100. Yıl Anısına
 • Gel Tarihe Geçelim – 3 Kitap Takım
 • Misak-ı Milli Coğrafyası

Bu kitapları ile de gündeme gelen yazar, katılmış olduğu programlarda yaptığı açıklamalar sayesinde popüler kazanmaya devam etmektedir. Alanında son derece başarılı olan Ertan Özyiğit, aynı zamanda birçok panelde konuşmacı olarak yer almıştır. Aytunç Altındal’ın öğrencisi olan Özyiğit’in paylaşmış olduğu teoriler, bazı kişilere göre kurgusal olarak karşılanmaktadır.

Uzmanlık Alanları

Ertan Özyiğit, oldukça geniş bir alana hakim olan popüler bir araştırmacı-yazardır. Araştırmaları, açıklamaları ve kitapları ile tanınan bu isim, Uluslararası Stratejik İletişim Ajansı’na başkanlık yapmıştır.

Özyiğit’in uzmanlık alanları ise şunlardır:

 • Stratejik analiz yapma
 • Şirket yönetimi
 • Uluslararası iletişim
 • Gizli cemiyetler
 • Ezoteriz
 • Okültizm

Bu konularda ön plana çıkan Ertan Özyiğit, ayrıca çeşitli konularda seminerler de vermiştir. 2017 yılından bu yana Beyza Hakan’la 24TV kanalında ”Kayıt Dışı” adında ki programı yapmaktadır. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Özyiğit, son derece ilgi çekici çalışmalar yapmaktadır. Televizyon tarihinin önemli isimlerinden olmayı başaran ünlü programcı, alanına farklı bir soluk getirmektedir.

Ertan Özyiğit Kimdir?
Ertan Özyiğit Kimdir?

Ertan Özyiğit’in Katıldığı Seminer Konuları

Hem panellerde konuşma yapmıştır hem de çeşitli seminerlere katılmıştır.

Katılmış olduğu seminerlerin konusu ise şunlardır:

 • İllüminati
 • Tapınak şövalyeleri
 • Gülhaç teşkilatı
 • Kuru kafa kemikler teşkilatı
 • Sembolizm
 • Üçlü komisyon
 • Hasan Sabbah / Haşhaşinler

Vermiş olduğu seminerler ile de büyük bir hayranlık kazanan Ertan Özyiğit, farklı bakış açılarıyla gündeme gelmektedir. Değinmiş olduğu konular bakımından farklı bir yere sahip olan Özyiğit, çeşitli teoriler ortaya atmaktadır. Bu teorilerinden biri de Dünya’yı yönetmekte olan 13 kişinin var olduğu ve bu kişiler arasında dünya dışı var olan bir yaratığın bulunduğunu ileri sürmektedir. Ertan Özyiğit’in bu teorisi büyük tartışmaların da fitilini ateşlemiştir.

Youtube Kanalında Ertan Özyiğit

Kendi adına açmış olduğu Youtube kanalı üzerinden çeşitli açıklamalarda bulunur. Bu kanalından görünmeyeni gösterdiğini, duyulmayanı duyurduğunu ve bilinmeyeni öğrettiğini açıklamaktadır. Günümüzde de Youtube kanalını kullanmaya devam eden Özyiğit, farklı açıklamalarını sizler için paylaşmaktadır.

Genel olarak anlattıklarının kurgu olduğuna inanılan Ertan Özyiğit, farklı bir bakış açısı ile dikkatleri üzerine çeker. Düşünceleri bazı insanlara göre yanlış olsa da gündemde olmaktan düşmeyen ünlü araştırmacı, hala alanında ki başarısını devam ettirmektedir. Yazmış olduğu kitaplar, katılmış olduğu seminerler ve yazdığı tezler ile Dünya’da da adını duyurmuştur.

Ertan Özyiğit Sunduğu Programlar

Kariyerine reklam sektörü ile giriş yapan Ertan Özyiğit, daha sonra katıldığı programlar ile ün kazanmaya devam etmiştir. İlk olarak Kral ve Ben isimli programı sunan Özyiğit, 2017 senesinde Beyza Hakan ile beraber 24TV’de program sunmaya devam etti. Bu programın ismi ise Kayıt Dışı olarak bilinmektedir.

Bu arada Habertürk’te Cansu Canan’ın sunmuş olduğu canlı yayına katılmıştır. Bu sayede kariyer hayatında önemli noktalara ulaşmayı başarmıştır. Prof. Hasan Köni’nin yazmış olduğu Kaos adlı kitabına ön söz yazan Özyiğit, Aytunç Altındal’ın ilgi alanına karşı bir alaka göstermiştir. Çıkmış olduğu programlarda farklı bakış açısı ile göze çarpan Ertan Özyiğit, panel ve seminerlerde de ön planda olmayı başarmıştır.

Ertan Özyiğit Güncel Olarak Çıktığı Program

Çeşitli programlara katılarak önemli teoriler ortaya atmıştır. Özyiğit, şuan da TV100 kanalında Ertan Özyiğit ile Kayıt Dışı programına devam etmektedir. Hem Youtube üzerinden hem de kanal üzerinden Özyiğit’in açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

Olaylara karşı farklı bir algı yaratan Özyiğit, uzman olduğu konularda derin açıklamalarda bulunmaktadır. Modern düşüncelerini paylaşmaktan geri durmayan ünlü sunucu, büyük tartışmaların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çünkü Özyiğit, alışılagelmiş düşüncelere göre farklı açıklamalarda bulunmaktadır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Bilgi Kılavuzu
Bilgi Kılavuzu
Bilgi Paylaşımı ve Faydalı Bilgiler Sitesi. Türkiye'nin Bilgi Kılavuzu.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler