Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Günde 2 Öğün Beslenmek Zayıflatır; uzun süreli açlık sonrasında metabolizma hızınızı düşürüp vücudun yağ depolamasını sağlarsınız. Saçlarınız dökülmeye başlayıp, uyku problemleri yaşayıp, kendinizi mutsuz hissedeceksiniz.

Ekmek Kilo Aldırır; kompleks karbonhidrat tüketip, tüketeceğimiz miktarı öğrendiğimiz zaman hiçbir şey olmaz.diyette-dogru-bilinen-yanlislar-nelerdir-2 Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

; metabolizmayı hızlandırır ancak sürekli protein almak demek vücuda fazla yağ almak demektir. Kan yağlarınız bir anda yükselebilir ya da gut hastalığı gelişebilir.

Maydanoz Suyu Zayıflatır; idrar söktürücü olduğu için insan kendini hafiflemiş hisseder ancak yağdan kayıp olmaz.

; diyete başlayan bir hemşire veya doktora “24 saatlik nöbetin varken de akşam 18.00’dan sonra bir şey yemeyeceksin” demek ne kadar doğru olur? Diyet kişinin yaşam tarzına göre ayarlanır.

Zeytinyağı Kilo Aldırmaz; çok faydalı bir yağ ama onun da 1 gramı 9 kaloridir. Zeytinyağı tüketilmesi gerekir ancak miktar önemli.

diyette-dogru-bilinen-yanlislar-nelerdir-1 Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

; hiçbir besin tek başına kilo verdirmediği gibi bir de vücutta eksikliklere yol açar.

Yeterli ve Dengeli Beslenmeyi, sporu hayatımıza adapte etmeyi öğrenmediğimiz sürece durum maalesef pek değişmez.

Bir önceki yazımız olan İyotsuz Tuz Kullanımı Guatr Riskini Tetikliyor başlıklı makalemizde İyot Eksikliği, İyotsuz Tuz Kullanımı Guatr Riskini Tetikliyor ve Tiroid hormonları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here