Çarşamba, Nisan 10, 2024

Bu Öneriler Bel Bölgenizdeki Yağları Eritiyor!!!

Bel bölgesindeki yağlar enflamasyona dolayısıyla hastalıklara sebep olurlar. Enflamasyon sonucu vücuttaki enflamatuar maddeler, yağ dokusunda oluşur, sonra vücuda yayılır. Bu enflamasyon maddeler gittikleri her yerde enflamasyonu artırırlar. Bel bölgesindeki yağları eritme için önerilerimi mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Bel bölgesinde yağlanma

Bel bölgesindeki yağlanma kronik hastalıklara davetiye çıkartır. Bel bölgesindeki yağın kalp sorunlarından, romatizmaya, meme kistlerinden fibromiyaljiye kadar her tür şikayeti artırması biyokimyasal test ile ölçülecek kolay bir durum değildir. Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en etkili yolu ise akşam yemeğindeki porsiyon kontrolünü dengelemek ile olmaktadır.

Endokrin bir organ gibi çalışan istenmeyen hormonlar üreten vücudu bir tür kronik hastalıklı halde tutan iç organ yağlanmasını çözmek elimizdedir. Size bel bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için basit ipuçları vereceğim. Bu öneriler en sağlıklı kilo verme şeklidir.bel bölgesi yağları nasıl erir

 

Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak ve bel yağlarını eritmek için tavsiyelerim;
  • Bel bölgesinden kilo vermek için en hızlı yöntem akşam yemeklerini saat 6 da tüketiniz. Saat 6’dan sonra bitki çayı veya süt veya kefir veya su dışında hiçbir şey gelmemesi durumunda mevcut tüm diyetlerden daha hızlı şekilde yağ yakımı olacaktır.
  • Akşam yemeklerinde tercihen daha hafif yemekleri tüketiniz. Örneğin sebze yemekleri haşlanmış sebzeler ile beraber yoğurt tüketebilirsiniz. Sebze yemeklerinin sulu kısmını tüketmeyin.
  • Akşam yemeğinde ısrarla başka bir yemek yenmek isteniyorsa Bu balık, ızgara et ,hindi, tavuk olabilir. Yenen bu hayvansal proteinlerin yanında mutlaka salata ve sebze tüketilmelidir.
  • Akşam yemeğinden sonra kuruyemişler, unlu gıdalar baklagiller, meyveler uygun değildir. Bu besinleri akşam yemeğinden önce ki ara önünde tüketebilirsiniz.
  • Akşam yemeğini erkene çekmezseniz ve yemeğin kalorisin’de azaltma yapmazsanız gün boyunca kalori azaltarak yemek seçimi yaparsanız kilo kaybı sağlanmaz.
  • Her türlü unlu gıda, şekerli ürünler, işlenmiş etler ,şekerli içecekler ,alkol, hazır soslar tüketilmemelidir. Bunların kalorileri az ve light olanları dahi vücutta asit oluşturarak kolay kilo almaya sebep olurlar.
  • Her türlü çiğ veya pişmiş sebzeler, baharat, keten tohumu, çörek otu gibi yağlı tohumlar, ceviz, badem gibi yağlı kuruyemişler çiğ olarak meyveler, baklagiller ve balık miktarına bakılmaksızın gün boyunca yenebilirler. Haftanın bir günü kırmızı et yenebilir. Günlük olarak yumurta ve koyun, keçi manda ürünleri olan süt, peynir, yoğurt yenebilir.
  • Hiçbir unlu gıda tüketilmemeli. Akşam yemeklerinde şehriye pirinç çorbası içilmemeli. Gluten içeren Buğday arpa Çavdar ve yulaf tüketilmemelidir. İçerisinde şeker bulunan hiçbir besin makul değildir.
  • Bayanların bel oranı 80 cm, erkeklerin bel oranı 94 cm üzerinde olmaması gereklidir.

Bel bölgesindeki yağları eritme için önerilerimi yapacağınızı umuyorum. Ayrıca makaleyi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim: Daha İnce Bir Bel! Görüntüsü Güçlü Sıkı Karın Kasları!

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Diyetisyen Kenan Yıldırım
Diyetisyen Kenan Yıldırım
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

1 Yorum

  1. Vücutta en yavaş incelen ve diyetler içinde en zor eritme işlemleri göbek ve bel çevresindedir. Gerekli diyet ve spor yapıldığında ancak bu tür incelme işlemleri yapılabilir. Cerrahi müdahaleler bile belirli bir zaman sonra hareketsizlik yaşanıyorsa etki yapmıyor.

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler