Ana Sayfa Ayşegül Şen

Ayşegül Şen

Ayşegül Şen Biyografisi - Ayşegül Şen Kimdir?

ayşegül şen

Gezgin Ayşegül Şen

10 Ocak 1997 yılında Kocaeli’de doğdum. Yıldız Entegre Anadolu Ticaret Ve Meslek Lisesi’nden Gazetecilik bölümünden okul birinciliği ile mezun oldum. Stajyerliğimi yerel bir gazetede yaparak muhabirliğime devam ettim. Gazetede çalıştığım dönemde haber esnasında fotoğraf çekmeyi sevdiğimi fark ettim. Yakın akrabalarımın çekimlerine giderek fotoğrafçılığa adım attım.

2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandım. Mezun olduktan sonra uluslararası fotoğrafçı olmak istiyorum. Amacım farklı kültürdeki insanların en mutlu anlarını çekerek farklı yerler keşfetmek.  2017 yılında vergi numarası alarak fotoğrafçı oldum. Mesleğimi icra ederken çiftlerimiz sayesinde farklı yerleri de keşfediyorum.  İl dışında düğün çekimlerinden sonra görmediğim noktalara gidiyorum. Gittiğim yerler hakkında sosyal medya üzerinden bilgiler paylaşıyorum.

Şehrin kargaşası dışında ikamet ettiğim Kartepe İlçesi’nin doğasını keşfediyorum. Mevsime göre kestane, dağ çileği, ıhlamur, üzüm yaprağı, çilek, erik toplayarak doğanın bana sunmuş olduğu mucizelerle iç içe oluyorum. Farklı yerlere giderek keşfetmeyi ve yeni yerler görmeyi seviyorum. Bulgaristan Göçmeni olduğum için Bulgaristan’ı da gezme fırsatı yakaladım. İlk yurtdışı tecrübem oldu. Hedefim farklı ülkeler de görmek.  Gezerken yanımdan hiçbir zaman fotoğraf makinemi ayırmıyorum. Hayatın her anı kadraja almaya değer!

Gezgin Ayşegül Şen'in yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.