Cuma, Şubat 16, 2024

Abdurrahim Albayrak Kimdir?

Galatasaray’da yaptığı çalışmalar sebebiyle tanınan Abdurrahim Albayrak Kimdir? Hangi alanda çalışmalar yürütmüştür. Aile hayatı nasıldır? Sorularının cevapları merak edilmektedir. Abdurrahim Albayrak hakkındaki merak edilen soruların cevapları şunlardır;

Abdurrahim Albayrak Hayatı

Günümüzde Altur Turizm’in yönetim kurulu başkanı olan Abdurrahim Albayrak hayatı Rize’de 13 Haziran 1954 yılında başlar. İlkokulu Rize’de okur. Albayrak’ın babası 1968 yılında Almanya’ya çalışmak için gider. Baba Albayrak Almanya’ya çalışmak için Türkiye’den giden ilk isimlerdendir. Bir süre sonra Rize’ye geri döner ve bakkal dükkanı açar. Abdurrahim Albayrak babasının bakkalında çalışır.

Babasının işleri düzgün gitmeyince oğlu Abdurrahim’i de alarak 1972 yılında Almanya’ya tekrar gider. Almanya’da çalışan Albayrak askerlik için Türkiye’ye döner ve Adana’da askerliğini şoför olarak yapar.

Abdurrahim Albayrak Kaç Yaşında

Haziran 1954 yılında Rize’ye bağlı Çamurcular köyünde dünyaya gelen Abdurrahim Albayrak 66 yaşındadır. Aslen Rizeli olan Albayrak 1975-1976 yıllarından beri İstanbul’da yaşamaktadır. İstanbul’a taşındığında kaldığı yer ise Habibler köyüdür. Çünkü o dönemde Habibler’in yarısına yakını Rizeli’dir.

Kurduğu Altur Turizm’de aktif olarak yer alan iş adamı aynı zamanda Galatasaray tutkusu sayesinde Galatasaray’ın maçlarını hiç kaçırmaz. Bu ilgi onun yöneticiliğe kadar gitmesine vesile olur.Abdurrahim Albayrak

İş Hayatı

Aslen Rizeli olan ve Rize’de doğan Abdurrahim Albayrak iş hayatı minibüs şoförlüğünden şirket patronluğuna kadar uzanır. 1972 yılı öncesinde babasının bakkalında çalışarak para kazanır. Daha sonra 1972 yılında babasıyla birlikte Almanya’ya çalışmaya gider. Almanya Frankfurt’ta inşaatlarda çalışarak para biriktirir.

Aynı zamanda tamir ve badana işleri de yapar. 1974 yılında ise askerliği sebebiyle Türkiye’ye döner ve askerlik sonrasında memleketi Rize’ye döner. Rize’de bir minibüs satın alarak minibüs şoförlüğü yapmaya başlar. Daha sonra İstanbul’a taşınır ve İstanbul’da Habibler Köyü’ne yerleşir. Minibüsüyle Edirnekapı ve Habibler arasında minibüs şoförlüğü yapar. Devamında iyi giden kazancı ve babasının yardımıyla minibüs sayısını artıran Albayrak 1977 yılında Altur’u kurar.

1978 yılında ise fabrika çalışanlarının taşınması için servis çekmeye başlar. Altur Turizm 2006 yılında filo araç kiralama, 2013 yılında transfer ve 2015 yılında da okul servisi işletmesine başlar. Günümüzde Altur Turizm en fazla personel taşımacılığı yapan şirket konumundadır. Şirketin toplam araç filosunun da 15 bin üzerinde olduğu bilinmektedir. Albayrak hala şirketin yönetim kurulu başkanıdır.

Altur Turizm dışında spor alanında da çalışır. Fanatik Galatasaraylı olan Albayrak Galatasaray Spor kulübüne üye olur. Daha sonra Mehmet Cansun’un Galatasaray başkanı olduğu 2001-2002 sezonunda futbol şube sorumlusu olarak Galatasaray’da çalışır. Kısa sürede de kendisini sevdirir.

2011-2013 yılında Galatasaray yönetim kurulunda yer alır. Duygun Yarsuvat’ın başkan olduğu 2014 yılında başkan yardımcısı olur. Ancak 2015 yılında görevinden istifa eder. Daha sonra 2018 yılında da Mustafa Cengiz’in başkanlığını destekleyerek kulübün ikinci başkanı olur. Hala da ikinci başkanlık görevindedir. Albayrak’ın yönetim kadrosunda yer aldığı dönemlerde Galatasaray hep şampiyon olmuştur.

Aile Hayatı

Türkiye’nin en önemli personel taşımacılığı şirketinin sahibi olan Abdurrahim Albayrak 1980 yılından beri Nadiye Albayrak’la evlidir. Ancak iş adamı uzun yıllardır da eski basketbolcu ve sunucu Şükran Albayrak’la sevgilidir. Sevgilisiyle birlikte yaşayan Albayrak’ın toplamda 6 çocuğu vardır. Albayrak’ın çocuklarının isimleri şunlardır;

  • Hikmet
  • Cemil
  • Kuzey
  • Yasin
  • İlknur
  • Fatma

Çocuklarından Kuzey, sevgilisi Şükran Albayrak’tandır ve 2013 yılında dünyaya gelmiştir. Abdurrahim Albayrak, Şükran Albayrak ve Hikmet Albayrak Türkiye’de ortaya çıkan koronavirüs salgınına yakalanarak hastanede tedavi görmüştür.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Bilgi Kılavuzu
Bilgi Kılavuzu
Bilgi Paylaşımı ve Faydalı Bilgiler Sitesi. Türkiye'nin Bilgi Kılavuzu.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler