Ultron X-1 4.5G İnceleme

400
ultron

699 liralık bir etiket fiyatına sahip Ultron X-1 4.5G telefon özellikleri ile ilgi çekmeyi başarıyor. Adından da anlaşılacağı üzere 4.5G uyumlu olan telefon Turkcell satış noktalarında piyasaya sunuldu.

Dubai Bilişim’in ithal ettiği Ultron X-1 4.5G daha önceki versiyonunda olduğu gibi ekranı darbelere karşı daha da dayanıklı olması için Blue Diamond teknolojisini kullanmaktadır.

ultron-x1-45g-inceleme-3

Dubai Bilişim’in getirdiği Ultron X-1 4.5G, daha önce incelediğimiz Ultron X-1 gibi ekranı darbelere karşı oldukça dayanıklı hale getiren Blue Diamond teknolojisini kullanıyor. Ekranı o kadar sağlam ki telefonla ceviz kırabiliyorsunuz ve telefona hiç birşey olmuyor. Her ne kadar yeni çıksa da ne yazık ki telefon android en son sürümü ile gelmemektedir. Şu an Android 6.0 Marshmallow ile gelen telefonun yakın zamanda güncelleme alınacak alınmayacak mı sorusuna kesin bir cevabı yok. 5 inch büyüklüğüne sahip olan telefon HD IPS ekrana sahip.

ultron-x1-45g-inceleme-2

4 çekirdekli MediaTek işlemciye sahip telefon Mali T720 grafik işlemciye 2GB RAM’e ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Telefonun bataryası da 2800 Mah kapasitesinde. Hem önde ve hem arkada flaşa sahip olan telefon çoğu üst telefondan bu özelliği ile sıyrılıyor. Arka kamerada 13 MP kamera bulunan telefon önde 5 MP kameraya yer veriyor. Telefon çoğu telefondan daha dayanıklı bir ekrana sahiptir. Sürekli telefonu düşürüyor ve kılıf kullanmaktan hoşlanmıyorsanız bu telefon tam size göre. Segmentinin çok daha üzerinde tasarım ve malzeme kalitesi kullanılmış. Fiyatının ucuzluğuna rağmen harika bir ekran ve yüksek kamera ile üst segment telefonlara adeta göz dağı veriyor. Telefon 8.8 mm kalınlığında olup 155 gram ağırlığındadır. 5 in. Boyutunda ve 720×1280 piksel IPS ekran kullanılan telefonda 1.3GHz ARM Cortex A53 4 çekirdek işlemcisi kullanılmaktadır. Telefonda oyun oynamayı seviyorsanız bu telefon size uygun olmayabilir. Grafik gücünü Mali T720 den alan telefon 2GB RAM ile birlikte gelmektedir.

ultron-x1-45g-inceleme-1

Telefon şu an sadece Turkcell mağazalarında satılmaktadır. Her ne kadar ülkemizde pek bilinmese de Turkcell güvenirliliğinde bu telefonu rahatlıkla satın alabilirsiniz. Çoğu telefon corning glass ekran teknolojisini kullanırken bu telefon Blue Diaomond ekran teknolojisini kullanmaktadır. Hatta yapılan testlerde telefonla bir cevizi kırdığınızda telefona hiçbir şey olmuyor. Telefonu hiçbir şey olmamış gibi kullanabiliyorsunuz. Özellikle fiyatının bu kadar ucuz olmasına rağmen bu kadar dayanıklı olması telefonu rahatlıkla ön plana çıkartıyor. Eğer yüksek segment telefonlarda gözünüz yoksa, telefonda oyun oynamakla işiniz yoksa, yüksek performans gerektiren uygulamalara gereksinim duymuyorsanız yani kısacası telefonu sadece medya işleriniz için kullanıyorsanız kesinlikle bu telefonu almalısınız. Hem daha ucuza hem de yüksek özelliklere telefon satın alarak hem kendinize hem de cebinize bir iyilik yapmış olursunuz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here