Hakkında

Ben Kimim? – Fırat Acar Kimdir?

15 Ocak 1994 yılında ailemin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. Kendimi geliştirmem ve her yanlışta ders çıkarmam konusunda ailem bana daima yardımcı oldu. Futbol oynamayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı ve film izlemeyi severim. Azimli, daima hedefi olan ve hayatta yaşadığı her anın bir amacı olması gerektiğini düşünen biriyim. İnsanların fikirlerine her daim değer veririm çünkü herkesin herkesten bir şeyler öğreneceğine tüm kalbimle inanıyorum. Arkadaşım diyeceğim insanlarda aradığım olmazsa olmaz niteliklerden biri alçak gönüllülüktür. Bu yüzden saygılı insanları kendime hep yakın bulur; yalan söyleyen, ego ve kibir sahibi insanları ise hayatımdan uzak tutarım.

Satranç hayatımda belki de en çok etki bırakan hobim. Hem akademik hem de gündelik hayatımda stratejik ve önemli kararlar alırken satrancın çok büyük bir faydası var. Araştırma, düşünme, yargılama ve analiz etmenin ilk adımlarını satrançla öğrendim. Peki satranç serüvenin nasıl başladı derseniz; ortaokul dönemimde sadece amatör bir şekilde oynarken, lise yıllarında profesyonel olarak devam ettim. Bunu “Bileği Bükülmez” lakabıyla ömrünü 25 yılını satranca adayan Halit hocama borçluyum. Oynadığımız ve tabi ki de kaybettiğim ilk müsabakadan sonra hep kendimi daha çok geliştirmeye çalıştım. 2 yıl boyunca büyük bir azimle hemen hemen her gün çalıştığımı söyleyebilirim ve 2 yıllık çalışmadan sonra hocamın karşısında nihayet galibiyete ulaştım. Bu süreçte Lisede 2012-2014 yılları arasında düzenlenen Satranç Turnuvalarında 3 defa art arda 1’inci oldum.

Eğitim hayatımdan bahsetmek gerekirse hemen hemen tüm akademik hayatım güzel ve eğlenceli geçti. Lakin üniversite dönemim hayatımın en verimli ve sanırım bir ömür yaşadığım en güzel zaman olarak kalacaktır. Kendimi geliştirdiğim gerçek anlamıyla ileriye dönük tecrübeler kazandığım ve ufkumu genişlettiğim en güzel dönemdi. 2015 yılında Muğla Milas Sıtkı Koçman Üniversitesinde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünü kazandım. Bu dönemde birçok projeyi hayata geçirdim aynı zamanda birçoğunda yardımcı roller üstlendim.

Öncelikle ilk yılımda radyo sunuculuğu yaptım. Bu projede yer almamın en büyük nedeni performansımın çok beğenilmesi ve övülmesiydi. Radyo sunuculuğunun da yine bana birçok faydası oldu. Benim için en önemlisi dinleyicileri rahatlatabilen, güven veren bir yapıya sahip olmamı sağlamasıydı.

Daha sonra ise Üniversitede düzenlenen Dostluk Futbol Turnuvasında komite üyeliği yaptım. Gerek finans kısmında sunduğum çözümler ve gerekse komite sürecinde gösterdiğim performanstan dolayı turnuva sonunda Komite Üyeliği Plaketi aldım. Turnuvanın hemen bitiminden sonra aldığımız pozitif reaksiyonlar bu sefer Komite Başkanı olacağım yeni bir turnuvanın kapılarını araladı. Bu turnuva sadece en iyilerin katılabileceği resmi adıyla All-Star Futbol Dostluk Turnuvasıydı. Bu turnuva için tüm sponsor anlaşmaları için bire bir görüşmeler yaptım ve turnuvanın koordinatörlüğünü üstlendim. Finans kaynaklı tüm sorunları bu şekilde hallettim.

Bu süreçten sonra ise organizasyon işine atıldım. İlk organizasyonum Yalova’da sahil kenarında kahvaltı oldu. Hemen bundan sonra İstanbul ‘a gezi düzenledim. Aynı zamanda Kanal D’ le anlaştıktan sonra Beyaz Show gezisi düzenledim. Bu sırada üniversitede daha birçok turnuva organizasyonu düzenledim

Şu an özel bir firmanın insan kaynakları bölümünde çalışıyorum. Uzun zamandır aklımda olan bu siteyi bugün hayata geçirmemin mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum.

12.11.2016